Компанія Alphabet Inc. заплатила Apple Inc. $20 млрд у 2022 році за те, щоб Google став пошуковою системою за замовчуванням у браузері Safari, згідно з судовими документами за антимонопольним позовом Міністерства юстиції США проти Google, пише Bloomberg.
Даруємо 40% знижки на річну підписку Forbes Digital. Пропозиція діє за промокодом SEPT40 до 18 вересня включно. Оформлюйте за посиланням.
Ключові факти
- Угода між двома технологічними гігантами лежить в основі знакової справи, в якій антимонопольні органи стверджують, що Google незаконно монополізувала ринок онлайн-пошуку та повʼязаної з ним реклами.
- Міністерство юстиції США та Google представлять заключні аргументи у справі у четвер та пʼятницю, а рішення очікується пізніше цього року.
- Google та Apple сподівалися приховати суму платежу від публічного розкриття. Восени минулого року на суді керівники Apple заявили, що Google заплатила мільярди, не вказавши цифру. Судові документи, подані пізно ввечері у вівторок перед заключними аргументами, стали першим публічним підтвердженням цифр старшим віце-президентом Apple з послуг Едді Кʼю. Такі цифри не розкриваються жодною компанією у звітності з цінних паперів.
- Документи також показали важливість платежів для Apple. Наприклад, у 2020 році виплати Google Apple становили 17,5% операційного прибутку виробника iPhone.
- Угода з Apple є найважливішою із стандартних угод Google, оскільки вона встановлює пошукову систему для смартфона, що найчастіше використовується в США.
- Вперше Apple погодилася безкоштовно використовувати Google у браузері Safari у 2002 році. Але пізніше компанії вирішили поділити доходи від пошукової реклами. До травня 2021 року Google платив Apple понад $1 млрд на місяць за свій статус пошуковика за замовчуванням, йдеться в позові прокуратури.
- Корпорація Microsoft, яка керує конкуруючою пошуковою системою Bing, неодноразово намагалася умовити Apple розірвати відносини з Google. Згідно із судовими документами, компанія запропонувала Apple розділити 90% своїх доходів від реклами, щоб зробити Bing функцією Safari за умовчанням. Ці цифри також раніше не розголошувалися.
Контекст
Ще за президентської каденції у США Дональда Трампа у 2020-му проти транснаціональної корпорації Google було розпочато антимонопольну справу. 12 вересня 2023-го року міністерство юстиції США почало доводити у суді, що техногігант використав нечесні тактики для того, щоб забезпечити собі статус пошуковика №1 у світі. Це перша антимонопольна справа міністерства проти великої технокомпанії за останні 20 років.
Міністерство юстиції США разом зі своїми прокурорами пробують довести, що Google незаконно використав свою 90-відсоткову частку ринку, аби задавити конкурентів у пошуковому і рекламному бізнесі.
«Google щороку платить мільярди доларів дистрибʼюторам, серед яких виробники популярних девайсів Apple, LG, Motorola і Samsung, щоб його пошуковик було встановлено на пристроях за замовчуванням», – написало у заяві міністерство.
У Google стверджують, що винятковий статус їхнього пошуковика спричинений тим, що користувачі надають йому перевагу.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.