Категорія
Новини
Дата

Американські індекси у січні показали значне зростання. NASDAQ підскочив на рекордні 11%

Фондові індекси США у січні показали значне зростання. Це дало змогу інвесторам видихнути після важкого 2022 року, пише The Wall Street Journal. Зокрема, індекс NASDAQ показав найбільше місячне зростання за 21 рік

Як мотивувати команду не збавляти темп у надскладних умовах? Дізнайтесь 25 квітня на форумі «Надлюди» від Forbes. Купуйте квиток за посиланням!

Ключові факти

  • NASDAQ Composite зріс за минулий місяць на 11%, що стало найкращим січневим результатом із 2001 року. Приводом для ралі слугували сподівання інвесторів на помʼякшення політики ФРС. Виріс також S&P 500 (+6,2%) та Dow Jones Industrial (+2,8%). 
  • Позитивну динаміку у січні показали й індекси інших регіонів. Європейський Stoxx Europe 600 за місяць додав 6,7%, причому зростає вже третій місяць поспіль. Південнокорейський Kospi Composite, гонконгський Hang Seng, японський Nikkei 225 та китайський Shanghai Composite додали понад 4,7%. 
  • Водночас керівники центробанків дотримуються обмежувальної політики: останні заяви свідчать про те, що чиновники ФРС очікують зростання ставки до 5,1%, зазначає видання.

Контекст

Напередодні ФРС США підвищила базову ставку на 25 базисних пунктів – із 4,25-4,5% до 4,5-4,75% річних. Війна в Україні «викликає величезні людські та економічні труднощі» й сприяє зростанню глобальної невизначеності, йдеться у пресрелізі ФРС. Також наголошується про плани подальшого підвищення базової ставки, щоб повернути інфляцію до цільового рівня у 2%.

Голова ФРС Джером Пауелл повідомив, що очікується ще «декілька підвищень» ставки, перш ніж Федрезерв припинить агресивну кампанію проти інфляції.

У 2022 році ФРС підвищила ставку у сім разів, загалом на 450 базових пунктів.

Глобальне зростання споживчих цін, імовірно, наразі дійшло до найвищої точки, заявила у листопаді директорка-розпорядниця МВФ Крісталіна Георгієва. Вона сказала, що чиновники все ще намагатимуться щонайменше знизити зростання споживчих цін до більш прийнятних темпів. «Інфляцію буде складніше знизити до бажаного рівня у близько 2%, – сказала вона. – Якщо ми побачимо диверсифікацію ланцюжків поставок, це неминуче вплине на ціни».

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні