Категорія
Новини
Дата

АРМА передало в управління держави активів на 4 млрд грн. Про які саме обʼєкти йдеться

Агентство з розшуку та менеджменту активів (АРМА) передало в тимчасове управління активи вартістю приблизно у 4 млрд грн. Про це Forbes розповів т. в. о. очільника АРМА Дмитро Жоравович.

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • Наразі державні компанії управляють наступними активами: дві ТЕЦ у Львівській області, акції «Донецькоблгазу», понад 230 АЗС та об’єктів нерухомості мережі Glusco та 26 облгазів. Ці об’єкти передано за пришвидшеною процедурою через рішення Кабміну. Інші великі активи: нафтопровід «Самара – Західний напрямок» («Прикарпатзахідтранс»), акції «Газтранзиту» також отримали держкомпанії, але шляхом перемоги в конкурсах.
  • З 24 лютого 2022 року до АРМА надійшло понад 30 судових ухвал, значна частина з яких – російські або пов’язані з російським бізнесом активи. «Для розуміння масштабу: в одній ухвалі може міститись перелік із кількох сотень об’єктів майна та десятків компаній. Це активи, арештовані в кримінальних провадженнях, які не слід плутати з активами осіб із санкційних списків, адже йдеться про різні механізми», – пояснив Жоравович.
  • Серед найбільших – понад 17 000 залізничних вагонів, Глухівський кар’єр кварцитів, 26 облгазів, корпоративні права та майно кількох білоруських підприємств (дочірнє підприємство «Автомаз-Україна» і торговий дім «МАЗ-Україна» та 20 вантажівок), яхта Віктора Медведчука, торгові російські судна, облігації на сотні мільйонів гривень та інше.

Контекст

3 березня Верховна Рада ухвалила законопроєкт (№7122), який визначає правові засади примусового вилучення російського майна в Україні. Вилучення здійснюється без жодного відшкодування.

12 травня народні депутати схвалили конфіскацію майна фізичних та юридичних осіб Російської Федерації та Республіки Білорусь. Перша версія законопроєкту була ветована президентом. Після доопрацювання акта нардепи повторно його ухвалили.

Закон запроваджує новий вид санкцій – стягнення в дохід держави активів, що належать фізичній або юридичній особі, а також активів, якими така особа може прямо чи опосередковано розпоряджатися.

Матеріали по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні