Категорія
Новини
Дата

Конфісковану яхту Медведчука продаватиме фірма з Нідерландів

У вівторок, 23 квітня, конкурсна комісія розглянула заявки офіційних претендентів на реалізацію арештованої яхти Віктора Медведчука, повідомляє пресслужба АРМА. Перемогла у конкурсі компанія Troostwijk Auctions з Нідерландів.

Інвестувати? Почекати? Продавати? Війна змінює все, крім обов’язку лідера приймати виважені рішення. Вже 30 травня 40+ спікерів поділяться досвідом на Першій щорічній конференції про фінанси, інвестиції та економічне зростання. Купуйте квиток за посиланням.

Ключові факти

  • За перемогу змагалися між собою два учасники, тому що одного з трьох заявлених – Asset Reality Limited (США) не було допущено до конкурсу. Серед підстав цього рішення – невідповідність процедури порядку реалізації, яка передбачена постановою уряду, подання неповного пакету документів та з порушенням встановлених вимог. 
  • Члени комісії оцінювали кожного учасника в прямому ефірі, виставляючи бали за вісьмома критеріями.  
  • У результаті оцінювання переміг нідерландський аукціонний дім Troostwijk Auctions, який отримав загальний бал 164 і середній 35,8. 
  • Аукціонний дім Boathouse Auctions (США) отримав загальний бал 108 і середній бал 21,6. 
  • Протягом пʼяти робочих днів АРМА має отримати пропозицію від Troostwijk Auctions щодо заключення відповідного договору. 

Контекст

До війни Forbes оцінював статки Віктора Медведчука в $620 млн. Третина цієї суми, $190 млн – його персональний транспорт, зокрема 92-метрова яхта Royal Romance. Вона побудована в 2015 році нідерландською компанією Feadship, тоді коштувала близько $200 млн. Але після введених проти Медведчука та його оточення санкцій у лютому 2021-го Forbes оцінив її удвічі дешевше. Медведчук володів яхтою через офшор на Маршаллових островах.

У лютому Кабмін погодив продаж Royal Romance, що належить сімʼї Медведчуків.

20 березня вперше в історії України та практиці АРМА було оголошено про початок реалізації арештованого активу за кордоном – яхти Медведчука Royal Romance.  

Аукціонний дім Troostwijk Auctions створено в 2015 році. Він спеціалізується на продажу яхт та іншого обладнання. Глобальне географічне охоплення – 175 країн, має пʼять представництв по всьому світу. Зокрема, у США, ОАЕ та в Хорватії. 

У штаті аукціонного дому працюють 210 фахівців. Щорічно Troostwijk Auctions виставляє близько 120 млн лотів. Дохід Troostwijk Auctions щорічно становить близько €1,5 млрд. 

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні