Азійські фондові ринки продовжили зростання в середу, 7 серпня, на чолі з черговим стрибком індексу Nikkei, оскільки Банк Японії несподівано виявив обережність щодо підвищення процентних ставок на тлі волатильності ринку, що призвело до різкого падіння єни, пише Reuters.
Напередодні страх рецесії в США викликав паніку на фондових ринках від Токіо до Нью-Йорку.
Даруємо 40% знижки на річну підписку Forbes Digital. Пропозиція діє за промокодом SEPT40 до 18 вересня включно. Оформлюйте за посиланням.
Ключові факти
- Зростання Nikkei на 2,3% слідувало за 10% ралі у вівторок, що говорить про те, що інвестори знайшли опору після недавнього ринкового обвалу. Індекс упав на 13% у понеділок, 5 серпня.
- Настрої в Азії спочатку виглядали дещо хиткими, але заступник керуючого Банку Японії Синіті Учіда заявив у своїй промові перед керівниками підприємств, що центральний банк не підвищуватиме процентні ставки, поки фінансові ринки нестабільні.
- Долар підскочив на 1,9% до 147,03 єни, відійшовши від мінімуму в 141,675, досягнутого в понеділок, хоча він, як і раніше, значно нижчий від свого липневого піку в 161,96.
- Гамільтон Райнер, голова відділу деривативів США в JPMorgan Asset Management, вважає, що японські акції відновляться після падіння на 13% у понеділок, враховуючи корпоративні реформи, які проводять компанії, представлені в Nikkei.
- Найширший індекс акцій Азійсько-Тихоокеанського регіону за межами Японії від MSCI підскочив на 1,4%. Південнокорейські акції додали 2,5%, а тайванські підскочили на 3,4%.
- Після того, як Уолл-стріт різко виросла за ніч, фʼючерси Nasdaq виросли на 1%, незважаючи на падіння на 12% акцій компанії Super Micro Computer, яка є фаворитом в галузі штучного інтелекту, але не виправдала прогнози щодо прибутку.
- Фʼючерси на S&P 500 зросли на 0,8%, а фʼючерси на EUROSTOXX 50 зміцнилися на 1,2%.
- Прибутковість казначейських облігацій зросла на другу сесію. Прибутковість 10-річних облігацій США зросла до 3,9127%, що значно нижче за мінімум понеділка в 3,667%.
- Прибутковість дворічних облігацій зросла до 4,0183% із мінімуму в 3,654%, оскільки ринки знизили ставки на екстрене зниження процентної ставки Федеральною резервною системою.
Контекст
Побоювання з приводу неминучої рецесії в США також трохи ослабли, оскільки низка економічних даних, як і раніше, вказувала на стійке економічне зростання цього кварталу.
Японські акції впали 5 серпня, у результаті індекс Nikkei 225 обвалився майже на 13%, японський Topix впав на цілих 11%, знищивши річний приріст. Південнокорейський індекс Kospi впав на понад 4% на ранніх ранкових торгах, тоді як австралійський S&P/ASX 200 упав майже на 3%. Основний індекс фондового ринку Тайваню впав більш ніж на 6%.
Падіння послідувало за слабким звітом із зайнятості в США в пʼятницю, 2 серпня, який підштовхнув інвесторів до безпечних активів і посилив ставки на те, що Федеральній резервній системі незабаром доведеться знизити відсоткові ставки, щоб підтримати зростання.
На вихідних Berkshire Hathaway Воррена Баффета повідомила, що скоротила удвічі свою частку в Apple – найбільшому пакеті акцій конгломерату – в ході продажу акцій, який викликало побоювання щодо перспектив технологічної галузі. Частка Berkshire Hathaway зараз становить близько $84 млрд порівняно з приблизно $140 млрд наприкінці березня.
Також після більш ніж річного зростання на Уолл-стріт акції великих технологічних компаній в останні кілька тижнів опинилися під тиском, серед іншого, через ознаки того, що окупність великих інвестицій в ШІ займе більше часу, ніж сподівалися деякі інвестори.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.