Категорія
Новини
Дата

Байден оголосив про заборону російським суднам заходити в порти США

Повʼязаним із Росією суднам буде заборонено заходити до американських портів, сказав у зверненні в четвер президент США Джо Байден.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • США заборонять повʼязаним з РФ суднам заходити до американських портів, як це раніше було зроблено в Європі, сказав Байден.
  • «Це означає, що жодне судно під російським прапором або судно, яке належить РФ або керується кимось, повʼязаним з Росією, не зможе зайти до портів США, підійти до наших берегів», – сказав глава Білого дому.

Контекст

8 квітня ЄС опублікував п’ятий пакет санкцій, який містить, зокрема, закриття портів для російських кораблів. З 17 квітня у всіх країнах ЄС почала діяти заборона на захід російських суден у порти. Водночас передбачено низку винятків: європейське рішення зокрема не поширюється на постачання товарів АПК та енергоносіїв.

У Єврокомісії підрахували, що в море ходять 2873 торгові судна з російським прапором, і всі вони потрапляють під санкції. Зміна формальної реєстрації не допоможе обійти цю санкцію: рішення ЄС поширюється також на всі судна, які втратили російський прапор після 24 лютого 2022 року.

Матеріали по темі

26 вересня на Форумі «Енергія бізнесу» Forbes збирає регуляторів і лідерів бізнесу. Мета заходу — обговорити проблеми і знайти рішення, які дозволять зробити українську енергетику дешевою, рясною та стійкою. Встигніть купити квиток!

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні