Категорія
Новини
Дата

Байден оголосив про заборону російським суднам заходити в порти США

Повʼязаним із Росією суднам буде заборонено заходити до американських портів, сказав у зверненні в четвер президент США Джо Байден.

Forbes запустив YouTube-проєкт «Країна героїв». Дивіться новий епізод про ХЕРСОН після окупації

Ключові факти

  • США заборонять повʼязаним з РФ суднам заходити до американських портів, як це раніше було зроблено в Європі, сказав Байден.
  • «Це означає, що жодне судно під російським прапором або судно, яке належить РФ або керується кимось, повʼязаним з Росією, не зможе зайти до портів США, підійти до наших берегів», – сказав глава Білого дому.

Контекст

8 квітня ЄС опублікував п’ятий пакет санкцій, який містить, зокрема, закриття портів для російських кораблів. З 17 квітня у всіх країнах ЄС почала діяти заборона на захід російських суден у порти. Водночас передбачено низку винятків: європейське рішення зокрема не поширюється на постачання товарів АПК та енергоносіїв.

У Єврокомісії підрахували, що в море ходять 2873 торгові судна з російським прапором, і всі вони потрапляють під санкції. Зміна формальної реєстрації не допоможе обійти цю санкцію: рішення ЄС поширюється також на всі судна, які втратили російський прапор після 24 лютого 2022 року.

Матеріали по темі
Новий випуск Forbes Ukraine

Новий випуск Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні