Європейський Союз опублікував п’ятий пакет санкцій, який містить вугільне ембарго, закриття портів для російських кораблів, санкції проти банків та фізосіб. Нові заходи також містять низку винятків.
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
Що передбачає пʼятий пакет санкцій ЄС
- Заборона імпорту вугілля російського походження починаючи з серпня.
- Заборона заходу в порти ЄС суден під російським прапором. Винятки зроблено для постачання сільгосппродуктів, продовольства, гуманітарної допомоги та енергоресурсів.
- Заборона на роботу вантажного автотранспорту з РФ та Білорусі до ЄС, включаючи транзит. Винятки зроблено для фармацевтичних, медичних, сільськогосподарських та продовольчих товарів, включаючи пшеницю, а також для гуманітарних вантажів.
- Подальші обмеження експорту, що стосуються авіапального, суперкомпʼютерів, напівпровідників, високоякісної електроніки, програмного забезпечення, машинобудівного та транспортного обладнання, а також імпорту деревини, цементу, добрив, морепродуктів та спиртних напоїв. Вони вводяться на суму 10 млрд євро та 5,5 млрд євро на рік відповідно.
- Заборона на депозити в крипто-гаманці, а також на продаж банкнот та цінних паперів, що переказуються в будь-якій офіційній валюті держав-членів ЄС до РФ та Білорусі, або будь-якій фізичній чи юридичній особі в цих країнах.
- Санкції проти компаній, чиї продукти чи технології «зіграли роль у вторгненні» РФ в Україну, а також ключових олігархів та бізнесменів, високопосадовців, прихильників дезінформації та маніпулювання інформацією та членів їхніх сімей.
- Повна заборона на операції запроваджується щодо «чотирьох ключових російських банків, частку яких припадає 23% російського банківського сектора». Серед них – найбільший державний Сбербанк та приватний Альфа-банк.
Контекст
Єврокомісія анонсувала пʼятий пакет санкцій ЄС після масових звірств окупантів на території населених пунктів Київської області. Він включатиме заборону на імпорт вугілля з РФ. Загалом пакет санкцій оцінюється майже в €20 млрд на рік.
У разі повного ембарго на російські енергоносії РФ втратить понад $130 млрд доходів на рік. Заборона на імпорт вугілля матиме найменший вплив серед всіх енергоносіїв. Ціна питання – $3,5 млрд на рік. Це менше, ніж оціночна вартість техніки, яку РФ втратила тільки за перші два тижні боїв з українською армією.
7 квітня Європейський парламент закликав Раду ЄС запровадити додаткові санкції проти РФ за її війну проти України. Серед заходів — повне ембарго на енергоносії з РФ.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.