Категорія
Новини
Дата

Охочих очолити Державну митну службу немає – Арахамія

Наразі охочих очолити Державну митну службу немає. Про це в інтервʼю Forbes сказав голова фракції «Слуга народу» Давид Арахамія, коментуючи нещодавні звільнення у відомстві.

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • Коментуючи звільнення попереднього очільника митниці Демченка, Арахамія пояснив, чому його не звільнили раніше: «У нього був «базовий імунітет» після призначення. Це людина з чистою репутацією. Раніше він очолював прикордонну службу. У мене немає даних, що він брав участь у якихось схемах. Але для того, щоб наводити порядок на митниці, недостатньо бути просто чесною людиною».
  • За словами Арахамії, з керівництва митниці звільнені всі, хто міг бути причетним до схем. «Але справа не в прізвищах. Основні корупційні можливості існують на низових рівнях», – додав він.
  • Нардеп наголосив, що зазвичай було багато бажаючих очолити митницю, але зараз таких кандидатів нуль.

Контекст

Кабмін звільнив в.о. голови митниці і двох заступників голови. Пізніше стало відомо, що один із заступників голови Руслан Черкасський відмовився писати заяву на звільнення і пішов на лікарняний. Саме його називають «сірим кардиналом» на митниці. 

Уряд тимчасово поклав виконання обовʼязків голови митної служби на Сергія Звягінцева.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні