77% компаній-членів Американської торговельної палати вірять що війна закінчиться у 2023 році, 12% – у 2024 році. 92% компаній вважають, що Україна переможе в війні, свідчать результати опитування останнього опитування «Бізнес-клімат в Україні: прогнозування у невизначеності».
Форум «Вільна» повертається 20 лютого, щоб стати вашим джерелом ідей, знайомств і можливостей. Early bird квитки вже у продажі — спеціальна пропозиція діє до 19 січня включно. Долучайтеся до заходу за посиланням! 🎟
Ключові факти
- Респонденти спрогнозували як зміниться дохід, кількість працівників та інвестиції їх компаній в 2023 році. 45% компаній-членів Палати передбачають збільшення доходу, 29% очікують зменшення доходу, та 26% думають, що дохід не зміниться.
- 53% респондентів зазначили, що кількість працівників їх компаній залишиться незмінною, 27% відмітили, що їх компанії скоротять кількість працівників, тоді як 20% – планують збільшення.
- 54% респондентів зазначили, що інвестиції їх організацій не зміняться, 30% опитаних прогнозують збільшення інвестицій, у той час як 16% – зменшення.
- 98% компаній-членів Палати планують продовжувати діяльність в Україні в 2023 році, 2% поки не визначилися.
- 42% представників бізнесу вважають, що економіка України зростатиме у 2023 році. 41% опитаних очікує на спад, у той час як 17% дотримуються думки, що економіка залишиться без змін.
- Щодо прогнозу бізнес-клімату в Україні у 2023 році, 43% компаній вважають, що бізнес-клімат покращиться. 40% зазначили, що він залишиться без змін, та 17% прогнозують погіршення бізнес-клімату.
- Бізнес-спільнота визначила ключові драйвери процесу післявоєнної відбудови України. Серед них: доступ до фінансування з прозорим розподілом коштів (82%); чітка стратегія та компетентне лідерство (57%); наявність кваліфікованих та мотивованих людей (46%); взаємодія з приватним сектором та потенційними інвесторами (44%).
Контекст
У вересні Індекс очікувань ділової активності від НБУ зріс до 46,1 з 44,1 у серпні. У вересні тривало помʼякшення бізнесом негативних оцінок перспектив своєї діяльності на тлі адаптації до воєнних умов та адаптації населення до поточної ситуації.
Водночас руйнування виробничих потужностей, труднощі з логістикою, подорожчання енергоресурсів, зменшення обсягів інвестицій, імпорту та експорту, а також зниження купівельної спроможності стримують відновлення економічної активності підприємств усіх секторів економіки, заявляють в НБУ.
Український малий та середній бізнес продовжує відроджуватися: зростає Ukrainian Business Index, бізнес почав відновлювати робочі місця, створювати товарні запаси та розширювати клієнтську базу. Очікування бізнесу від результатів діяльності в 2022 році залишаються на рівні половини від доходів попереднього року. Про це свідчить дослідження Центру розвитку інновацій, Офісу з розвитку підприємництва та експорту, проєкту «Дія.Бізнес» та агентства Advanter Group.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.