Найбільший ризик, який вбачають аграрії у цьогорічній посівній – загальмований механізм бронювання працівників. Воно має відбуватися за новою процедурою, але наразі вже майже місяць, як нічого не відбувається, йдеться у заяві Європейської Бізнес Асоціації (EBA) від 28 березня.
Ключові факти
- Близько місяця тому компанії подали необхідні документи на бронювання, проте підтвердження від компетентних органів, зокрема Генштабу та Мінекономіки, поки не отримали, заявляють в EBA, посилаючись на інформацію від компаній – членів асоціації.
- EBA звернулася до першого віцепремʼєра – міністра економіки Юлії Свириденко, Генштабу ЗСУ із закликом пришвидшити розгляд документів в межах нового механізму бронювання працівників, аби не зірвати цьогорічну посівну кампанію.
Контекст
На середину березня близько 528 000 працівників українських компаній заброньовано від мобілізації до ЗСУ, повідомили Forbes у Кабміні. З них 2176 осіб заброньовані за новим порядком, який уряд ухвалив 27 січня цього року.
Найбільше заброньованих в енергетичній галузі – 163 000 осіб, в агропромисловому секторі – 63 000 осіб, а ІТ-спеціалістів – 11 000 осіб. З початку війни Мінекономіки прийняло 3510 наказів про бронювання військовозобов’язаних (із них 2661 чинний), повідомляють у пресслужбі Кабміну.
27 січня Кабмін ухвалив постанову щодо бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час №76, якою затверджено Порядок бронювання військовозобов’язаних.
У документі вказані порядок і критерії визначення підприємств, установ і організацій, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період.
Також у затвердженому порядку встановлено, що відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, які були надані військовозобовʼязаним рішеннями Мінекономіки, є чинними протягом строку, на який вони надані.
Згідно із постановою, до критеріїв визначення критично важливих підприємств належать такі:
- Підприємство є резидентом «Дія.City».
- Загальна сума податків, зборів, платежів, нарахованих, утриманих і сплачених до державного та місцевих бюджетів, крім митних платежів, протягом звітного податкового року перевищує еквівалент €1,5 млн.
- Сума надходжень в іноземній валюті, крім кредитів і позик, за звітний податковий рік перевищує еквівалент €32 млн.
- Підприємства мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави.
- Підприємства мають важливе значення для галузі національної економіки чи задоволення потреб територіальної громади.
- Відсутність заборгованості зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
- Розмір середньої заробітної плати застрахованих осіб-працівників на підприємстві за останній календарний квартал становить не менше розміру середньої заробітної плати у регіоні за звітний період.
Окрім цього, до критично важливих підприємств належать: спеціалізовані установи ООН, закордонні дипломатичні установи в Україні, представництва донорських установ, виконавці проєктів міжнародної технічної допомоги, представництва міжнародних організацій, міжнародні та українські неурядові організації, які реалізують проєкти за кошти міжнародних партнерів.



Отримуйте щоденний лист з останніми матеріалами та новинами від Forbes
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.