Категорія
Новини
Дата

Компанії-члени EBA закладають у бюджети курс на рівні 41 грн/$, проти 43 у 2023-му. Міністр фінансів стурбований укріпленням гривні

Компанії-члени Європейської Бізнес Асоціації (EBA) закладають у свої бюджети на 2024 рік прогноз середнього курсу на рівні 41 грн/$. Про це йшлося на презентації дослідження EBA. У минулорічному опитуванні було 43 грн/$.

Головні матеріали Forbes Ukraine у email-розсилці. Раз на тиждень на вашій пошті.

Ключові факти  

  • За результатами опитування 91 компанії-члена EBA, бізнес закладає у бюджети на наступний рік прогноз курсу гривні на рівні 41 грн/$, порівняно з 43 грн у попередній рік.
  • Міністр фінансів Сергій Марченко, який був присутнім на події, повідомив, що уряд розробляє держбюджет-2024, виходячи з прогнозу курсу в 41,4 грн/$.
  • Зокрема, Марченко сказав, що його турбує укріплення гривні. «Скажу так: краще стабільна валюта, ніж та, що укріплюється», – зазначив міністр. За його словами, це мінус для експортерів.

Контекст

Протягом останнього місяця долар на готівковому ринку здорожчав на гривню, вперше з квітня перевищивши рівень у 38,2 грн/$. 

Опитані Forbes аналітики поки не бачать суттєвих обʼєктивних причин для девальвації гривні, однак відзначають низку локальних чинників. 

Значних підстав для зростання розриву між готівковим і безготівковим курсом зараз немає, констатує директор департаменту аналітичних досліджень Райффайзен Банку Олександр Печерицин. «Міжбанк повністю контролюється Нацбанком, – каже він. – Тому в того невеличкого сегмента ринку, який ми називаємо готівковим, немає причин для додаткових коливань або девальваційних трендів».

На короткострокове послаблення гривні могли вплинути спекуляції на ринку та деякі сезонні фактори, вважає Печерицин із «Райффайзену». «Я це пов’язую з пошуком обмінниками можливостей заробити на волатильності, – зазначає він. – Банківський обмінний ринок більш зарегульований, а у небанків є більше можливостей для коливань курсу».

Як на курс гривні впливають сезонні фактори й можливі помʼякшення обмежень на валютному ринку та чи слід очікувати значного ослаблення гривні у найближчому майбутньому, читайте в матеріалі Forbes.

Чиста купівля валюти населенням у серпні сягнула $148,53 млн, хоча у липні та червні українці продавали більше валюти, ніж купували, свідчать дані Національного банку. Це призвело до помірного ослаблення курсу гривні, зазначили в НБУ. 

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні