У Чернівецькій і Київській областях з’являться два нові індустріальні парки, повідомляє Мінекономіки. Уряд вирішив включити парки «Сокиряни Індастрі ХАБ» і «КИТ» до реєстру індустріальних парків на засіданні 16 серпня.
Розвиток індустріальних парків є складовою економічної політики «Зроблено в Україні», цього року в держбюджеті на це передбачено 1 млрд грн.
Даруємо 40% знижки на річну підписку Forbes Digital. Пропозиція діє за промокодом SEPT40 до 18 вересня включно. Оформлюйте за посиланням.
Ключові факти
- На території індустріального парку «Сокиряни Індастрі ХАБ» у Чернівецькій області будуть виробляти будівельні матеріали, будівельні металеві конструкції і вироби, електричне устаткування та іншу технічну продукцію. Загальний розмір інвестицій індустріального парку «Сокиряни Індастрі ХАБ» може скласти 620 млн грн у період з 2024-го до 2026 року – інвесторами стануть компанії з ОАЕ та Німеччини.
- Індустріальний парк «КИТ» у Бучі на Київщині також спеціалізуватиметься на переробній промисловості – тут вироблятимуть будівельні вироби із пластмаси, металеві двері та вікна тощо. «КИТ» планує залучити на розбудову приватні та кредитні кошти обсягом 1,75 млрд грн.
- Обидва індустріальні парки створять близько 1350 робочих місць у сфері промисловості.
Контекст
Отже, враховуючи сьогоднішнє рішення, в реєстр індустріальних парків включено 90 парків. Серед приватних компаній, які розвивають індустріальні парки в Україні – UFuture Василя Хмельницького, Dragon Capital Томаша Фіали, група «Епіцентр К» Олександра та Галини Гереги, Uparks Бориса Шестопалова та інші.
Нещодавно премʼєр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що засновники індустріальних парків отримають безповоротні кошти на будівництво інженерно-транспортної інфраструктури або компенсацію витрат на підключення до електромереж. За його словами, це сума до 150 млн грн, що покриватиме до половини витрат, а для деокупованих територій – до 80% витрат.
Ініціатори створення парків можуть залучати як приватне, так і державне фінансування. Крім того, внесення до реєстру дає право на отримання державного стимулювання – податкових пільг, звільнення від відшкодування втрат лісогосподарського виробництва тощо.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.