Категорія
Новини
Дата

Блокада кордону. Європейські бізнес-партнери України закликали компанії ЄС бойкотувати польських перевізників

Бізнес-асоціації Бельгії, Австрії, Нідерландів та Італії виступили з відкритим листом, у якому закликали компанії ЄС не подовжувати та не укладати нові транспортні контракти з польськими перевізниками, поки вони не розблокують українсько-польський кордон. Про це пише «Інтерфакс-Україна» з посиланням на відповідний лист бізнес-партнерів України. 

📲 45 секунд – на один пост, 20 хвилин на день, щоб дізнатися головні економічні та бізнесові новини. Підписуйтеся на Telegram-канал Forbes Ukraine, щоб економити час.

Ключові факти

  • Відкритий лист про бойкот польських транспортних компаній датований 6 грудня і підписаний Бізнес-клубом Бельгія-Україна, Українсько-австрійською асоціацією, Нідерландсько-українською торговою палатою та Українською торгово-промисловою палатою Італії.
  • Підписанти вказують на позицію європейського комісара з транспорту Адіни Велян, яка, назвавши блокаду кордону «абсолютно неприйнятною», констатувала, що такі дії польських перевізників загрожують Польщі штрафами, але «для українського народу це станеться занадто пізно».
  • Перерахувавши вимоги польських перевізників, автори листа вважають, що бойкот компаніями Західної Європи польських транспортних компаній може «швидко припинити» блокаду кордону.
  • «Західноєвропейський ринок для цих транспортних компаній набагато важливіший за український транспортний ринок. У нас немає проблем із діями профспілок, і польські транспортні профспілки можуть проводити їх усередині Польщі, не зачіпаючи країну, яка також веде за нас важку битву», – наголошують підписанти листа.

Контекст

З 6 листопада перевізники Польщі розпочали страйк на кордоні з Україною, заблокувавши три пункти пропуску для проїзду вантажного транспорту: «Корчова – Краковець», «Гребенне – Рава-Руська» та «Дорогуськ – Ягодин».

1 грудня заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Сергій Деркач та держсекретар міністерства інфраструктури Польщі Рафал Вебер погодили заходи для розблокування кордону.

4 грудня у напрямку з України до Польщі на ПП «Угринів – Долгобичув» почався пропуск порожніх великовагових транспортних засобів загальною дозволеною масою понад 7,5 т. 

У середньому один день простою через страйк на польсько-українських пунктах пропуску завдає одній українській компанії близько 1 млн грн втрат, підрахувала Європейська Бізнес Асоціація. За оцінкою Федерації роботодавців, наразі економіка зазнала понад €400 млн збитків внаслідок блокування кордону.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні