Заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Сергій Деркач та держсекретар міністерства інфраструктури Польщі Рафал Вебер погодили заходи для розблокування кордону, серед яких – відкриття ПП «Угринів – Долгобичув» для проїзду порожніх вантажівок, повідомляє Мінінфраструктури за підсумками зустрічі у Варшаві. Водночас питання скасування чи змін до транспортного безвізу не обговорювалось.
Даруємо 40% знижки на річну підписку Forbes Digital. Пропозиція діє за промокодом SEPT40 до 18 вересня включно. Оформлюйте за посиланням.
Ключові факти
Серед заходів, які погодили сторони:
- Відкриття пункту пропуску «Угринів – Долгобичув» для проїзду порожніх вантажівок. Рішення ухвалили для збільшення пропускної спроможності кордону та зменшення навантаження на інші пункти пропуску.
- Створення в системі «єЧерга» окремих пасів для порожніх транспортних засобів на пунктах пропуску «Ягодин – Дорогуськ» та «Краківець – Корчова». Зазначається, що а цих пунктах пропуску є смуги для порожнього транспорту безпосередньо в пункті пропуску як на українському, так і на польському боці.
- Запуск пілотного проєкту з реєстрацією в єЧерзі безпосередньо перед перетином кордону на пункті пропуску «Нижанковичі – Мальховіце» терміном в один місяць.
Питання скасування чи змін до «транспортного безвізу» не обговорювалось та не було на порядку денному.
- У Мінінфраструктури зазначили, що польські протестувальники наполягають на функціонуванні «Угринів – Долгобичув» та «Нижанковичі – Мальховіце» лише для транспорту на реєстрації ЄС. «Така позиція неприйнятна для України та Європейського союзу, адже це дискримінаційна норма по відношенню до інших країн», – наголосили у відомстві.
Контекст
З 6 листопада перевізники з Польщі розпочали страйк на кордоні з Україною, заблокувавши три пункти пропуску для проїзду вантажного транспорту: «Корчова – Краковець», «Гребенне – Рава-Руська» та «Дорогуськ – Ягодин».
28 листопада уряд Польщі вперше відреагував на блокаду кордону, зокрема, міністр інфраструктури Польщі Анджей Адамчик надіслав листа віцепрем’єрові Олександру Кубракову, в якому закликав Україну виконати вимоги польських протестувальників.
У середньому один день простою через страйк на польсько-українських пунктах пропуску завдає одній українській компанії близько 1 млн грн втрат, підрахувала Європейська Бізнес Асоціація. За оцінкою Федерації роботодавців, наразі економіка зазнала понад €400 млн збитків від блокування кордону.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.