Блокада кордону. Румунські протестувальники пропускають одиниці транспорту за добу /Getty Images
Категорія
Новини
Дата

Блокада кордону. Румунські протестувальники пропускають одиниці транспорту за добу

1 хв читання

Getty Images

Румунські аграрії продовжують блокувати рух вантажівок через пункти пропуску «Сірет – Порубне» та «Вікову-де-Сус – Красноїльськ» на кордоні з Україною – там проходять лише одиниці транспортних засобів на добу. Про це в ефірі телемарафону сказав речник Держприкордонслужби Андрій Демченко.

Практичний МBA від Forbes на реальних кейсах, щоб прокачати навички управління на прикладі Володимира Кудрицького, ексголови правління «Укренерго». 

Премʼєра другого сезону YouTube проєкту «Директорія» вже на каналі Forbes Ukraine!

Ключові факти

  • У напрямку Порубного можуть прямувати вантажівки, які перевозять вантажі, а у напрямку Красноїльська – лише порожні вантажні транспортні засоби, пояснив Демченко. 
  • За його словами, пропускна спроможність на цих напрямках значно знизилася. «Фактично одиниці вантажних транспортних засобів перетинають кордон», – зазначив речник ДПСУ.
  • Він наголосив, що спочатку блокування тривало кілька годин на добу, а тепер рух обмежено цілодобово. «Зараз ми бачимо, що фактично цілодобово румунська сторона в обох напрямках обмежує можливість перетину кордону вантажівками. Учасники цих блокад перебувають на підʼїзних шляхах і ускладнюють рух для проїзду», – сказав Демченко.
  • Румунські протестувальники блокують два пункти пропуску з Україною – «Сірет – Порубне» та «Вікову-де-Сус – Красноїльськ». Напередодні Державна митна служба повідомила, що з 18 січня протестувальники планують перекрити третій ПП – «Халмеу – Дякове».

Контекст

13 січня на території Румунії фермери заблокували рух вантажівок через пункт пропуску «Сірет», що навпроти українського ПП «Порубне», а 15 січня – ПП «Вікову-де-Сус». Фермери з румунських регіонів Сучава та Ботошані нарікають на імпорт з України. 

За їхніми словами, поставки українського зерна завантажили всі потужності з перевалки в порту Констанци й обвалили ціни на сільськогосподарську продукцію в регіоні. Серед вимог румунських аграрних асоціацій та обʼєднань – дотації та компенсація збитків фермерам, які зазнали збитків від імпорту з України, а також відновлення митних зборів на товари українського походження.

16 січня повідомлялося, що мінсільгосп Румунії та представники аграрних асоціацій досягнули угоди, в результаті якої уряд задовольнив кілька вимог фермерів. Проте протестувальники продовжують обмежувати рух транспорту на кордоні з Україною.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд