Категорія
Новини
Дата

В Україні запустилася венчурна студія Boosty Venture Studio для Web3-стартапів. Протягом року проінвестують $3 млн

Сервісна IT-компанія у сфері Web3 BoostyLabs, венчурний фонд Hypra та компанія CLUST запустили венчурну студію для Web3-стартапів Boosty Venture Studio. Протягом року вона планує вкласти у стартапи $3 млн. Про це повідомили керівний партнер Hypra Ігор Перція та CEO венчурної студії Нікіта Штерінгард.

Інвестувати? Почекати? Продавати? Війна змінює все, крім обов’язку лідера приймати виважені рішення. Вже 30 травня 40+ спікерів поділяться досвідом на Першій щорічній конференції про фінанси, інвестиції та економічне зростання. Купуйте квиток за посиланням.

Ключові факти 

  • Фокус Boosty Venture Studio – інфраструктурні проєкти у сфері Web3, інструменти для розробників та SaaS-рішення. У студії є два портфельні стартапи – Boosty Bridge і Stroom.Network. До кінця 2022 року вона планує інкубувати ще п’ять стартапів, а на горизонті одного року – проінвестувати $3 млн, говорить СЕО студії Штерінгард.
  • Стартапи студії отримують стартовий капітал до $300 000, підтримку технічної команди BoostyLabs, вихід на інвестиційні фонди індустрії для подальшого фандрейзингу, менторство, юридичне й операційне супроводження.
  • В обмін на підтримку стартап віддає частку акціонерного капіталу. З кожним стартапом студія домовляється на різних умовах. «Ми гнучкі, але ми претендуємо на статус кофаундера, а не інвестора», – говорить Штерінгард.

Контекст

Ідея венчурної студії виросла в аутсорсері BoostyLabs – працівники мали ідеї й бажання робити власний продукт, а компанія була готова це фінансувати. Крім блокчейн-девелопера BoostyLabs, до ідеї приєднався фонд Hypra Ігоря Перції. Ініціативу також підтримали партнери проєкту CLUST Руслан Дроздов та Руслан Тимофєєв. Вони також партнери венчурного фонду Adventures Lab.

Студія насамперед інвестуватиме в українські стартапи. Один із проєктів – Boosty Bridge. Він розробляє рішення, яке дає змогу переказувати активи між різними блокчейнами. Інший портфельний стартап – Stroom.Network, який розробляє протокол ліквідного стейкінгу біткоїна. У його команді вихідці з гігантів блокчейн-індустрії Bitfury та Lido. Точну суму інвестицій у стартапи студія не розголошує.

12 жовтня в Україні запрацювала ще одна стартап-студія Up-n-Up, якою керує Олександр Павленко, засновник edtech-стартапу CHOIZY. У запуск студії проінвестували $50 000, повідомляла Forbes пресслужба Up-n-Up.

Студія бере відсоток акціонерного капіталу або частину перших інвестицій в обмін на послугу. За пошук інвестора Up-n-Up бере до 5% від суми інвестицій; дизайн, маркетинг, фінанси, пітчі, розробка коштують за ринковими цінами. «Якщо домовляємося зі стартапом про співпрацю на умовах відсотка, то беремо такі ж відсотки, як ангели на ранніх стадіях», – повідомляла пресслужба.

Популярність формату не повʼязана з війною, стверджує Штерінгард. «Для нас інвестиція у студію – можливість допомогти одразу декільком стартапам», – розповідає партнер Hypra Ігор Перція. 

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні