Європейська Бізнес Асоціація проаналізувала найчастіші запити бізнес-спільноти з питань бронювання і звернулася до Верховної Ради та уряду України з проханням розв’язати пʼять ключових проблем. Йдеться, зокрема, про терміни оновлення даних, еБронювання та економічне бронювання.
Форум «Вільна» повертається 20 лютого, щоб стати вашим джерелом ідей, знайомств і можливостей. Долучайтеся до заходу за посиланням! 🎟
Деталі
- Підтримати і сприяти якнайшвидшому прийняттю законопроєкту щодо продовження терміну оновлення даних до 150 днів. На 25 червня свої військово-облікові дані змогли оновити лише 2,3 млн військовозобов’язаних із приблизно 11 млн, свідчать дані Міноборони. Уже очевидно, що до 16 липня усім військовозобов’язаним не вдасться оновити дані, зокрема і через низьку пропускну спроможність держави. Тому збільшення строку ще на 90 днів є логічним кроком і повністю підтримується бізнесом, заявила EBA.
- Якнайшвидше запустити систему еБронювання. Процес від підготовки документів до отримання наказу про бронювання займає у середньому два місяці й потребує значних адміністративних ресурсів як з боку держави, так і бізнесу. Почастішали випадки відмов у бронюванні з боку органів влади без пояснення причин. Асоціація закликає якнайшвидше запустити систему еБронювання через ресурси порталу «Дія» як для підприємств критичної інфраструктури, так і підприємств, критичних для національної економіки, з метою прискорення процесів і унеможливлення будь-яких зловживань у процесі погодження списків.
- Надати заброньованим військовозобов’язаним і тим, хто перебуває в процесі бронювання, 30 днів імунітету від мобілізації для оновлення даних у ТЦК і СП. Невизначеність при поході в ТЦК і СП змушує велику кількість військовозобов’язаних уникати таких походів. Надання 30 днів імунітету значно підвищить якість та ефективність військового обліку на загальнодержавному рівні.
- Дозволити бронювання без обмежень щодо кількості працівників транспортної галузі, які безпосередньо задіяні в процесі здійснення вантажних перевезень. Більшість вантажних перевезень всередині держави, а також левова частка як імпортних, так і експортних операцій здійснюється саме вантажними транспортними засобами. Наявність достатньої кількості людей, які готові виходити на маршрут – це запорука економічної безпеки держави, заявила ЕВА.
- Дозволити запровадити економічне бронювання в країні. Бізнес готовий разом із уповноваженими представниками органів державної влади обговорювати різні моделі бронювання та визначити, яка з них може бути найбільш корисною для держави. Бізнесу важливо мати повноваження і самостійно визначати, які саме співробітники є критичними для роботи компанії.
Контекст
З 18 травня набув чинності оновлений закон про мобілізацію. Тому всі військовозобовʼязані чоловіки та жінки віком 18–60 років протягом 60 днів – до 16 липня включно – повинні оновити свої облікові дані.
Міністерство оборони України запустило мобільний застосунок «Резерв+» для військовозобовʼязаних, призовників і резервістів. Через цей застосунок можна оновити свої облікові дані – фактичне місце проживання, номер телефону та e-mail.
Верховній Раді запропонували на розгляд три законопроєкти про економічне бронювання. 17 червня група народних депутатів із різних фракцій на чолі з головою комітету Верховної Ради з питань економічного розвитку Дмитром Наталухою зареєструвала законопроєкти №11331-1 і №11331-2. Перший законопроєкт №11331 було подано 11 червня.
Після зустрічі президента Зеленського та головкома Сирського в Офісі президента поставили на паузу роботу над ідеєю бронювати співробітників за рівнем сплачених податків. Але невдовзі уряд має оновити правила бронювання, які діють зараз. Чи є шанси в економічного бронювання та яких саме змін чекати бізнесу, читайте в матеріалі Forbes.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.