Категорія
Новини
Дата

Carlsberg розраховує завершити продаж бізнесу в Росії у 2023 році

Данська пивоварна компанія Carlsberg, яка повідомила про повний вихід із Росії в березні, планує завершити продаж бізнесу через 12 місяців після цього оголошення. Про це пише Reuters із посиланням на заяву головного виконавчого директора компанії Кееса т'Харта.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • Carlsberg, яка має вісім пивоварень і 8400 співробітників у Росії, заявила в березні, що продасть свій бізнес у країні, в такий спосіб приєднавшись до виходу західних компаній із Росії після її вторгнення в Україну.
  • «Продаж, найімовірніше, буде завершено через 12 місяців після того, як компанія оголосила про план виходу», – сказав тʼХарт.
  • Компанія в середу оголосила про списання своїх російських активів на 9,6 млрд данських крон (€1,28 млрд), унаслідок чого чистий збиток за перше півріччя склав 5,28 млрд данських крон (€716 млн).

Контекст

У 2021 році виторг російського бізнесу Carlsberg становив 6,5 млрд данських крон, операційний прибуток – 682 млн крон (близько $1 млрд та $100 млн відповідно).

28 березня Carlsberg вирішила повністю позбутися бізнесу в РФ. Після завершення процесу компанія не матиме ніякої присутності в Росії, повідомили у пресслужбі. Бізнес групи в РФ розглядатиметься як актив, утримуваний для продажу, до завершення вибуття. Зазначалося, що до завершення виходу з ринку компанія підтримуватиме обмежений рівень операцій, щоб допомогти працівникам. Будь-який прибуток, отриманий під час гуманітарної кризи, компанія передасть Україні.

Матеріали по темі

26 вересня на Форумі «Енергія бізнесу» Forbes збирає регуляторів і лідерів бізнесу. Мета заходу — обговорити проблеми і знайти рішення, які дозволять зробити українську енергетику дешевою, рясною та стійкою. Встигніть купити квиток!

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні