Категорія
Новини
Дата

Чистий прибуток Tesla обвалився в 1,8 раза у третьому кварталі. Що Ілон Маск сказав інвесторам

Американський виробник електромобілів Tesla за результатами третього кварталу збільшив виторг на 9%, водночас чистий прибуток впав у 1,8 раза. Голова компанії Ілон Маск анонсував відвантаження електричних пікапів Cybertruck до кінця року, проте не чекає швидкого ефекту від проєкту, пише Bloomberg.

Головні матеріали Forbes Ukraine у email-розсилці. Раз на тиждень на вашій пошті.

Ключові факти

  • Головною темою в результатах Tesla цього року було зниження прибутковості від повторного зниження цін, яке не було компенсовано відповідним стрибком продажів, зазначило агентство.
  • Валова маржа на автомобіль, скоригована з урахуванням кредитів (які різко зросли) і лізингу, знизилася вдвічі порівняно з минулим роком, до приблизно $7000, що є найнижчим показником з початку 2018 року.
  • Tesla відвантажила приблизно на 91 000 автомобілів більше, ніж за аналогічний період минулого року (+27%). 
  • Виторг Tesla за звітний квартал досяг $23,35 млрд порівняно з $21,54 млрд роком раніше.
  • Чистий прибуток зменшився до $1,85 млрд, або $0,53 у розрахунку на акцію, порівняно з $3,29 млрд, або $0,95 на акцію, за аналогічний період 2022 року. 
  • Валова рентабельність зменшилася до 17,9% порівняно з 25,1% роком раніше та 18,2% у другому кварталі 2023 року.
  • У зверненні до акціонерів гендиректор компанії Ілон Маск заявив, що Tesla розпочала пілотне виробництво Cybertruck у Техасі й все ще розраховує відвантажити перші автомобілі до кінця року.
  • Водночас Маск сказав, що потрібно дещо «зменшити очікування» щодо Cybertruck. За його словами, буде потрібно від року до 18 місяців, перш ніж Cybertruck почне робити позитивний внесок у вільний грошовий потік Tesla.
  • Маск також зазначив, що Tesla планує поступово нарощувати виробництво автомобілів Model Y у Техасі.

Контекст

На початку жовтня Tesla знизила ціни в США на свій компактний седан Model 3 і позашляховик Model Y, посиливши цінову війну всього через кілька днів після того, як постачання автовиробника в третьому кварталі не виправдали очікувань ринку. Зниження цін Tesla – зараз приблизно на 2,7–4,2% – почалося у січні, щоб підтримати продаж у нестабільній економіці та відобразити конкуренцію з боку автовиробників, таких як Ford та BYD.

Місяці знижок на електромобілі Tesla впливають на валову рентабельність компанії, яка у третьому кварталі знизилася до 17,9% з 18,1% у другому кварталі. Проте вона залишається однією з найвищих у автомобільній промисловості. За даними FactSet, операційна маржа Ford Motor Co. становила близько 4% у 2022-му, а General Motors Co. – майже 6,6%.

Tesla дотримується мети нарощування обсягів виробництва в середньому на 50% на рік, поставленої на початку 2021-го. Цього року автовиробник розраховує випустити близько 1,8 млн електромобілів.

Акції Tesla подешевшали на 4,2% на додаткових торгах у середу. З початку 2023 року їхня вартість зросла майже вдвічі.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні