Переважна більшість українців планують покращити свою англійську, а чверть – не бачить необхідності її вивчати. Про це йдеться у пресрелізі компанії Rakuten Viber із посиланням на власне опитування.
Форум «Вільна» повертається 20 лютого, щоб стати вашим джерелом ідей, знайомств і можливостей. Early bird квитки вже у продажі — спеціальна пропозиція діє до 19 січня включно. Долучайтеся до заходу за посиланням! 🎟
Ключові факти
- Компанія, якій належить Viber, запитала українців, чи вдосконалюватимуть вони свою англійську після закріплення за нею статусу мови міжнародного спілкування в Україні. В опитуванні в офіційному каналі Viber Україна взяли участь понад 70 000 користувачів із України.
- Результати опитування показали, що 60% українців планують підтягнути свою англійську: 22% вже готові вдосконалювати свій рівень володіння мовою, а 38% – лише збираються.
- З іншого боку, кожен четвертий респондент (24%) не бачить для себе необхідності займатися англійською. Ще 4% покладаються на користування перекладачем. Також 12% українців відповіли, що мають чудовий рівень знання мови.
На питання «Чи вдосконалюватимете англійську?» відповіді розподілилися наступним чином:
- Я і так маю чудовий рівень – 12%;
- Так, уже планую вивчати та підтягувати – 22%;
- Планую, але ніяк не почну – 38%;
- Мені достатньо перекладача – 4%;
- Не бачу необхідності для себе – 24%.
Контекст
28 червня президент Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроєкт про надання англійській мові статусу міжнародної.
Англійська посідає перше місце серед найбільш розмовних мов світу. У 67 країнах англійська мова є офіційною.
Команда Мінцифри провела дослідження разом із British Council Ukraine та МОН. Результати показали, що 45% учителів англійської мови знають її на рівні С, що є високим показником. А опитування серед дорослого населення України, проведене КМІС за підтримки USAID, показало, що 49% узагалі не знають англійської, хоча 56% хочуть підвищити свій рівень володіння цією мовою. Водночас аналіз вакансій на вебплатформах robota.ua та Jooble демонструє, що фахівцям зі знанням англійської пропонують значно вищі зарплати, зазначають у Мінцифри.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.