Категорія
Новини
Дата

Чверть українців не бачить необхідності вчити англійську мову – опитування Rakuten Viber

Переважна більшість українців планують покращити свою англійську, а чверть – не бачить необхідності її вивчати. Про це йдеться у пресрелізі компанії Rakuten Viber із посиланням на власне опитування.

Ключові факти

  • Компанія, якій належить Viber, запитала українців, чи вдосконалюватимуть вони свою англійську після закріплення за нею статусу мови міжнародного спілкування в Україні. В опитуванні в офіційному каналі Viber Україна взяли участь понад 70 000 користувачів із України.
  • Результати опитування показали, що 60% українців планують підтягнути свою англійську: 22% вже готові вдосконалювати свій рівень володіння мовою, а 38% – лише збираються. 
  • З іншого боку, кожен четвертий респондент (24%) не бачить для себе необхідності займатися англійською. Ще 4% покладаються на користування перекладачем. Також 12% українців відповіли, що мають чудовий рівень знання мови. 

На питання «Чи вдосконалюватимете англійську?» відповіді розподілилися наступним чином:

  • Я і так маю чудовий рівень – 12%;
  • Так, уже планую вивчати та підтягувати – 22%;
  • Планую, але ніяк не почну – 38%;
  • Мені достатньо перекладача – 4%;
  • Не бачу необхідності для себе – 24%.

Контекст

28 червня президент Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроєкт про надання англійській мові статусу міжнародної.

Англійська посідає перше місце серед найбільш розмовних мов світу. У 67 країнах англійська мова є офіційною. 

Команда Мінцифри провела дослідження разом із British Council Ukraine та МОН. Результати показали, що 45% учителів англійської мови знають її на рівні С, що є високим показником. А опитування серед дорослого населення України, проведене КМІС за підтримки USAID, показало, що 49% узагалі не знають англійської, хоча 56% хочуть підвищити свій рівень володіння цією мовою. Водночас аналіз вакансій на вебплатформах robota.ua та Jooble демонструє, що фахівцям зі знанням англійської пропонують значно вищі зарплати, зазначають у Мінцифри.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні