Cпоживання електроенергії зросло через похолодання. Енергосистема не в змозі покрити дефіцит потужності – «Укренерго» /УНІАН
Категорія
Новини
Дата

Cпоживання електроенергії зросло через похолодання. Енергосистема не в змозі покрити дефіцит потужності – «Укренерго»

УНІАН

У понеділок, 9 січня, станом на 11:00 споживання електроенергії в Україні зросло через холодну погоду та збільшення споживання промисловістю й бізнесом з початком робочого тижня, повідомляє «Укренерго».

Головні матеріали Forbes Ukraine. Раз на тиждень на вашій пошті.

Ключові факти

  • Для забезпечення балансу в енергосистемі до всіх областей України доведено ліміти споживання, які діють з 4:00 до 24:00, їхнє перевищення призводить до застосування аварійних обмежень.
  • Згідно із повідомленням, залишається складною ситуація з електропостачанням у прифронтових регіонах на сході та півдні через значні пошкодження електромереж під час бойових дій. 
  • Крім цього, вночі росіяни обстріляли один з об’єктів генерації на півдні країни.
  • «Наразі енергосистема не в змозі покрити споживання у повному обсязі через пошкодження та окупацію ворогом низки електростанцій, які виробляють електроенергію, серед яких і найпотужніша Запорізька АЕС», – кажуть у НЕК.

Контекст

10 жовтня вважають датою першого масованого ракетного обстрілу і початком відліку атак на енергетичну інфраструктуру, проте перший обстріл стався ще 11 вересня, тоді окупанти вдарили по Харківській ТЕЦ.

За попередніми даними командування Повітряних сил, відтоді приблизно понад 420 ракет і 430 дронів-камікадзе було збито протиповітряною обороною. За словами речника ПС ЗСУ, у РФ є перелік обʼєктів, які вона планує атакувати, де вказані пріоритетні та другорядні цілі.

У суботу, 31 грудня, Росія здійснила чергову масовану ракетну атаку по українських містах, вона призвела до руйнувань у Києві. У кількох областях та столиці було обмежено електропостачання. Ворог атакував не лише критичну інфраструктуру, а й житлові будинки, готелі та школи. 

В новорічну ніч, з 31 грудня на 1 січня, Росія атакувала Україну іранськими дронами, у підсумку було збито 45 ударних безпілотників. У ніч з 1 на 2 січня окупанти знову завдали масованого удару безпілотниками Shahed-131/136, ППО знищили всі 39 ударних БпЛА. Загалом же з вересня 2022 року Сили оборони збили майже пів тисячі ворожих безпілотників, повідомив речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.

Збитки, завдані Україні внаслідок війни, перевищують $700 млрд, повідомив премʼєр-міністр Денис Шмигаль під час засідання уряду. За його словами, потреби на відновлення зросли через атаки РФ на інфраструктуру.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні