Система газопроводів «Північний потік» дістала значні пошкодження через ретельно сплановані потужні вибухи. Про це заявили офіційні особи Данії, пише AP.
Отримуйте інсайти, що дають перевагу: підпишіться на Forbes Digital та завжди будьте на крок попереду у світі бізнесу.
Від 49 грн на місяць!
Ключові факти
- Поліція Копенгагена заявила, що провела низку попередніх розслідувань за допомогою Збройних сил Данії та у співпраці з данським агентством безпеки та розвідки.
- «Це дуже серйозно, і це аж ніяк не випадково. Це здається не просто спланованим, а дуже добре спланованим», – сказав міністр оборони Данії Мортен Бьодсков телеканалу TV2.
- Розвідувальне агентство та поліція Данії вирішили створити спільну слідчу групу, яка здійснюватиме подальше розслідування цих інцидентів. Коли зʼявляться перші результати розслідувань, наразі невідомо.
- Раніше оператори глибоководного дрона норвезької компанії Blueye Robotics зробили знімки однієї з точок розриву труби газопроводу «Північний потік – 1». За інформацією Expressen, підрив газопроводу стався на глибині 75–76 метрів. Камера зафіксувала пошкодження труби, розірваної під час імовірної диверсії. Також зʼявилося перше відео з місця подій.
Контекст
У ніч на 26 вересня стався витік на одній із ниток магістралі «Північний потік – 2» у данській винятковій економічній зоні на південний схід від острова Борнгольм. Також витік газу зафіксовано з обох ниток першого «Північного потоку».
У компанії Nord Stream заявляли, що ушкодження є «безпрецедентним» і неможливо сказати, коли потоки можуть технічно відновитися.
SVT повідомляв, що сейсмологи Данії та Швеції зафіксували щонайменше два вибухи незадовго до виявлення витоків газу із трубопроводів. Обидва вибухи зафіксовані в тих самих координатах, де сталися витоки.
Радник керівника Офісу президента України Михайло Подоляк переконаний у тому, що аварія на трубопроводі є терактом Росії.
Німецькі органи безпеки вважають, що обидві нитки газопроводу «Північний потік – 1» і одна «Північного потоку – 2» можуть стати непридатними назавжди після диверсії. Якщо пошкоджені нитки швидко не відремонтувати, то велика кількість солоної води може зруйнувати трубопроводи, кажуть співрозмовники видання Der Tagesspiegel.
Швеція також провела інспекцію в місці прориву труб «Північних потоків», висновки якої зміцнили версію про диверсію. Швеція раніше відмовилася поділитися з Росією результатами свого розслідування.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.