Знижується тиск на обох нитках газопроводу «Північний потік – 1», повідомив оператор магістралі Nord Stream AG. За даними Морського управління Данії, витік газу зафіксовано у винятковій економічній зоні Данії на північний схід від острова Борнхольм.
Ключові факти
- Диспетчери центру управління «Північного потоку – 1» зафіксували падіння тиску на обох нитках газопроводу, повідомила напередодні Nord Stream AG.
- Витік газу зафіксовано у винятковій економічній зоні Данії на північний схід від острова Борнхольм (ці точки відповідають трасі газопроводу «Північний потік – 1», – ред.), повідомило Морське управління Данії.
- Навколо зон витоків встановлені 5-мильні зони заборони для судноплавства, пише «Інтерфакс».
Контекст
Вночі з неділі на понеділок стався витік з однієї з ниток магістралі «Північний потік – 2». Це теж сталося в датській ВЕЗ на південний схід від Борнхольма.
Перший «Північний потік» потужністю 55 млрд кубометрів газу на рік на даний момент зупинено. Офіційна причина – напрацювання двигунами міжремонтного пробігу, а також поломки компресорного обладнання, які неможливо усунути через санкції.
«Північний потік – 2» аналогічної потужності побудований і готовий до експлуатації, але не запрацював через санкції.
У вересні президент країни-агресора Путін заявляв, що газопровід готовий до запуску за потреби. Він також казав, що країнам ЄС слід зняти санкції з «Північного потоку – 2» для стабілізації ситуації з постачанням газу.
![Україна може заробляти на експорті енергії більше, ніж на транзиті газу, але заважає Угорщина. Чи вдасться зламати супротив? /Фото Getty Images](https://forbes.ua/static/storage/thumbs/80x80/9/cf/c23efb39-c8552e350c7229effcca81a37478acf9.jpg?v=3703_2)
![Путін хоче перевести війну в Україні у нову фазу: розколоти союзників через дефіцит газу під час холодів. Колонка Томаса Фрідмана для NYT /Фото Getty Images](https://forbes.ua/static/storage/thumbs/80x80/7/2b/f0dca874-b1093a1854a74c3e07e8603ba25792b7.jpg?v=8142_3)
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.