Категорія
Новини
Дата

Дефіцит бюджету єврозони збільшився через державні енергетичні субсидії

Дефіцит бюджету єврозони різко збільшився після того, як уряди активізували зусилля захисту споживачів і підприємств від рекордно високих цін на енергоносії, пише Financial Times із посиланням на дані Євростату.

Інвестувати? Почекати? Продавати? Війна змінює все, крім обов’язку лідера приймати виважені рішення. Вже 30 травня 40+ спікерів поділяться досвідом на Першій щорічній конференції про фінанси, інвестиції та економічне зростання. Купуйте квиток за посиланням.

Ключові факти

  • За статистичними даними, у третьому кварталі 2022 року дефіцит сектору державного управління єврозони зріс до 3,3% від валового внутрішнього продукту з 2% у попередньому кварталі.
  • «Заходи щодо помʼякшення впливу високих цін на енергоносії почали позначатися на державному балансы у третьому кварталі 2022 року, і більшість держав-членів продовжували фіксувати дефіцит державного бюджету», – сказано в повідомленні.
  • Європейські оптові ціни на газ зросли до рекордно високого рівня у серпні після вторгнення Росії до України. Це підштовхнуло енергетичну інфляцію в єврозоні до піку 41,5% у жовтні.
  • Уряди відповіли різними заходами – від зниження податків на паливо до субсидій, щоб звести до мінімуму удар по економіці. У Німеччині дефіцит збільшився до 3,8% у третьому кварталі 2022 року з 1,1% за попередні три місяці. Відбиваючи заходи підтримки, державні витрати єврозони зросли на 1% ВВП – до 50,5%. 
  • Окремі дані Євростату також показали, що у третьому кварталі державний борг щодо ВВП склав 178% у Греції та 145% в Італії, що є найвищим показником у регіоні й набагато вищим за 93% у єврозоні.

Контекст

Європейські домогосподарства платять більше, ніж будь-коли, за електроенергію та природний газ, навіть попри те, що уряди витрачають мільярди доларів на захист споживачів від енергетичної кризи. Сума допомоги бізнесу й населенню в Європі в протистоянні енергетичній кризі в листопаді перевищила €700 млрд, більш ніж третина витрат припадає на Німеччину.

Європейці цієї зими знижують температуру в домівках, ймовірно, прислухаючись до урядових закликів економити енергію в умовах кризи. При цьому дехто відклав включення опалення майже на місяць. Цієї зими частка будинків із увімкненим опаленням по всій Європі перевищила 90% 28 листопада. У попередні три роки цей поріг був пройдений на кілька тижнів раніше – 7, 12 і 5 листопада відповідно.

Згідно з показниками компанії, налаштування опалення будинків цієї зими були в середньому майже на градус нижчими, ніж у попередні роки.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні