Категорія
Новини
Дата

Дефіцит бюджету Росії досяг $34 млрд, але зростання видатків сповільнилося – Bloomberg

Дефіцит російського бюджету досяг 2,58 трлн руб. ($34 млрд) при видатках у розмірі 5,74 трлн руб., повідомив Мінфін РФ. Водночас витрати у лютому знизилися з січневих 3,12 трлн руб., пише Bloomberg.

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • Хоча бюджет дуже збитковий, російське міністерство заявило, що, як і раніше, прагне утримати дефіцит за рік у рамках цільового показника. Відомство звинуватило у стрибку витрат цього року великі авансові витрати.
  • Санкції та інші обмеження, запроваджені США та їхніми союзниками у звʼязку з вторгненням Росії до України, сильно вдарили по доходах країни від експорту енергоносіїв, оскільки обмеження набули чинності останні кілька місяців.
  • Неенергетичні доходи знизилися на 9%, що менше, ніж падіння на 28% у січні. Bloomberg Economics очікує, що цього року дефіцит федерального бюджету становитиме 3-4% ВВП.
  • У міністерстві заявили, що зміни у формулі ціноутворення на нафту, яка використовується для розрахунку податків, дадуть змогу полегшити біль для бюджету, особливо у другій половині року.

Контекст

В січні у Росії надходження від нафти та газу впали на 46% порівняно з минулим роком, тоді як витрати зросли на 59% через війну в Україні. Сукупність цих факторів призвела до дефіциту державного бюджету Росії у розмірі 1,76 трлн руб. ($25 млрд), повідомило Міністерство фінансів РФ. Це найбільший дефіцит бюджету за перший місяць року як мінімум з 1998 року, писав Bloomberg.

В окремій заяві російський Мінфін повідомив, що у січні він продав 3,6 т золота, а також 2,3 млрд юанів із суверенного фонду добробуту, щоб покрити дефіцит. Більшість міжнародних резервів Росії заморожено міжнародними санкціями. 

Росія в січні втратила близько $8 млрд нафтогазових доходів через введення країнами Заходу цінового обмеження, сказав голова Міжнародного енергетичного агентства (МЕА) Фатіх Бірол.

Матеріали по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні