Категорія
Новини
Дата

Дефіцит готівки, мобілізація в РФ та спекулянти. В НБУ назвали причини коливань на валютному ринку

Коливання на валютному ринку наразі повʼязані із психологічним фактором та спекулятивною поведінкою окремих гравців на тлі оголошення мобілізації в РФ, повідомив заступник голови НБУ Юрій Гелетій у коментарі «Інтерфакс-Україна».

Ключові факти

- Основною причиною курсових коливань у готівковому сегменті валютного ринку до новин про мобілізацію в Росії Гелетій назвав тимчасову нестачу готівкової валюти в касах окремих банків.

- Він нагадав, що для вирішення цієї проблеми НБУ здійснює операції з підкріплення кас системно важливих банків готівкою, зокрема, на початку цього тижня здійснив дві операції з обміну готівкової валюти: одну з доларами США, другу з євро, а раніше ще три таких операції.

- За словами заступника голови НБУ, постачання готівкової валюти до різних міст країни та до різних відділень потребує часу, але врешті-решт це допоможе стабілізувати ситуацію з готівковою валютною ліквідністю банків.

- На динаміку курсу на початку осені також впливали традиційні сезонні фактори, які також тимчасові: це зростання попиту на готівкову іноземну валюту з боку агросектору, зазначив заступник голови НБУ.

Контекст

Курс гривні на готівковому ринку минулого тижня впритул підійшов до рівня 42 грн/$1, тоді як НБУ із 21 липня утримує офіційний курс гривні на рівні 36,57 грн/$1. 

Після новин про мобілізацію в Росії цього тижня він наблизився до 43 грн/$1, а в окремі дні долар продавали дорожче за цей рівень.

Матеріали по темі
Спеціальний воєнний випуск Forbes до Дня Незалежності

Спеціальний воєнний випуск Forbes до Дня Незалежності

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні