Дефіциту в енергосистемі України наразі немає. Світло вимикають лише в Одесі /Shutterstock
Категорія
Новини
Дата

Дефіциту в енергосистемі України наразі немає. Світло вимикають лише в Одесі

Shutterstock

Дефіцит потужності в енергосистемі України поки що відсутній. Наявної потужності достатньо, щоб покрити потреби споживання, повідомили в НЕК «Укренерго». Графіки погодинних відключень діють лише в Одесі. 

Як мотивувати команду не збавляти темп у надскладних умовах? Дізнайтесь 25 квітня на форумі «Надлюди» від Forbes. Купуйте квиток за посиланням!

Ключові факти

  • Попри те що споживання поступово зростає, порівняно з вихідним днем, дефіцит наразі відсутній, зазначили в компанії.
  • Це пояснюється тим, що після ремонтів у роботу включено додаткові енергоблоки на декількох теплових електростанціях, зросло виробництво електроенергії в енергосистемі, яке повною мірою покриває споживання. 
  • Також через повінь інтенсивно працюють гідроелектростанції. Збільшення світлового дня та ясна погода сприяють генерації з відновлюваних джерел енергії. Також триває імпорт електроенергії зі Словаччини, пояснили в «Укренерго».
  • Через відсутність дефіциту потужності ліміти споживання до областей на сьогодні поки що не доводились. Заміри фактичного споживання в областях України проводяться відповідно до графіка.
  • Однак через пошкоджену мережеву інфраструктуру в Одесі діють графіки погодинних відключень. У Київській, Хмельницькій, Житомирській областях та у м. Києві у міру зростання споживання теж можливе застосування відключень відповідно до графіків операторів систем розподілу для уникнення ризику перевантаження обладнання.

Контекст

Понад 10 ГВт основних встановлених потужностей наразі недоступні українській енергосистемі й знаходяться під контролем ворога. Це найбільша в Україні та Європі Запорізька АЕС, а також Запорізька ТЕС, Луганська ТЕС, Вуглегірська ТЕС, Каховська ГЕС. 

Крім цього, на тимчасово окупованих територіях півдня також знаходиться більшість вітрових та сонячних електростанцій. Як зазначають в «Укренерго», крім АЕС, решта електростанцій – це ключові регулюючі потужності. Саме вони забезпечують покриття споживання у пікові ранкові та вечірні години.

На низці електростанцій, пошкоджених під час ракетних та дронових атак росіян, продовжуються ремонтні роботи. Також ремонтні бригади «Укренерго» продовжують ремонтні роботи всіх об’єктах магістральних мереж, пошкоджених внаслідок російських атак.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні