Програма NASА з продовольчої безпеки та сільського господарства оцінила обсяги сільськогосподарських культур, які вирощуються в тимчасово окупованих Росією регіонах України, пише Bloomberg. Як показує оцінка супутникових знімків, цього року в окупованих територіях зібрано близько 6,4 млн т пшениці та майже 1,5 млн т насіння соняшника.
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
Ключові факти
- Під час війни стає все важче отримати достовірну інформацію про те, скільки посаджено та зібрано на окупованих територіях. І хоча деякі культури споживатимуться там, інші обсяги вирушають до Росії або змішуються з російським зерном і продаються на світовому ринку.
- Оцінені NASA Harvest обсяги у майже 8 млн т хоча й недостатні, щоб змінити глобальний баланс, все ж є значними і не врахованими у галузевих звітах, які трейдери використовують для оцінки постачання та експорту, що може вплинути на ринкові ціни.
- «Ми говоримо про величезну кількість зерна, – сказала Інбал Беккер-Решеф, директорка програми NASA Harvest. – Дуже важливо, щоб ця інформація була загальнодоступною та прозорою, а також розповідала про те, скільки продуктів харчування зараз збирають та виробляють».
- Оцінка вартості та збитків також є важливою для будь-яких вимог, які Україна може предʼявити як репарації від Росії.
- Хоча дослідження NASA Harvest не показує, яка частина вирощеного там зерна експортується, воно допомагає визначити, яка кількість потенційно може бути змішана з російськими вантажами, які прямують до країн, у тому числі на Близький Схід і Африку.
- Дослідження NASA Harvest також показує, що близько 7% сільськогосподарських угідь України було занедбано цього року, в основному вздовж лінії фронту.
Контекст
У червні 2022 року американські дипломати попередили 14 країн, більшість із яких африканські, що Росія шукає покупців на крадене українське зерно і що російські кораблі заповнені саме зерном з України.
Російська Федерація завозить у Туреччину крадене українське зерно, переоформлюючи його у своїх портах на «російське», повідомив посол України в Туреччині Василь Боднар.
У жовтні минулого року у розслідуванні Associated Press і PBS йшлося про те, що Росія вкрала українського зерна на суму не менш ніж $530 млн за допомогою схеми з фальсифікованими деклараціями та підставною фірмою.
Експорт Україною зернових і зернобобових у листопаді 2023 року склав 3,86 млн т, що на 17% менше аналогічного місяця минулого сезону (4,67 млн т), свідчать дані Держмитслужби. Водночас експорт у листопаді був максимальним за останні пʼять місяців, звернув увагу економіст Олексій Блінов.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.