Категорія
Новини
Дата

Росія вивозить крадене українське зерно в Туреччину, переоформлюючи його на «російське» – посол

Російська Федерація завозить в Туреччину крадене українське зерно, переоформлюючи його у своїх портах на «російське». Про це в інтервʼю Укрінформу повідомив посол України в Туреччині Василь Боднар.

Головні матеріали Forbes Ukraine у email-розсилці. Раз на тиждень на вашій пошті.

Ключові факти

  • «Як нам повідомляють, за документами завозиться не українське зерно і не з українських портів. Насправді відбувається таке: агресори крадуть українське зерно, завозять автотранспортом у Севастополь, звідки вивозять кораблями в російські порти, після чого воно вже йде за підробленими документами, ніби це російське зерно», – сказав він.
  • За його словами, якби зерно за документами заходило із Севастополя чи Херсона, турецька сторона його не приймала б. «Оскільки роблять вигляд, що завозять із Краснодара чи Новоросійська, то для турецьких органів порушення немає. Це створює небезпечний прецедент», – додав він.
  • Українська сторона документує кожен факт вивезення краденого зерна і працює над формуванням доказової бази, аби було юридичне обґрунтування незаконності дій РФ та підстави для припинення руху цих суден, сказав посол. «Хотів би попередити, що ті учасники цих оборудок, хто сподівається надалі співпрацювати з Україною, матимуть серйозні обмеження, особливо компанії, які купують крадене», — підсумував він.

Контекст

За даними ООН, в українських портах на початок травня було заблоковано майже 4,5 млн т зерна. Продукцію неможливо експортувати через закриті морські шляхи внаслідок війни РФ проти України.

Російські війська вкрали кілька сотень тисяч тонн зерна на окупованих ними територіях України, заявляв заступник міністра сільського господарства Тарас Висоцький. За його словами, переважну більшість з 1,5 млн т зерна, яке зберігається на окупованій території, також може бути вкрадено. Раніше Боднар в інтервʼю Reuters назвав Туреччину серед країн, які купують вкрадене Росією українське зерно.

6 червня Туреччина та Росія без України досягли попередньої домовленості про відновлення поставок української аграрної продукції з ключового чорноморського порту. План передбачає розмінування берегів Одеси. Україна ще не схвалила цей план. Київ стурбований тим, що зняття оборони може залишити життєво важливий порт відкритим для російського нападу.

Туреччина має намір купувати українське зерно, яке наразі заблоковано в портах через російську агресію, зі знижкою у 25%.

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні