Майже 3000 безробітних залучено до виконання суспільно корисних робіт у семи областях України в межах проєкту «Армія відновлення». Про це повідомила перша віцепремʼєр-міністр економіки Юлія Свириденко в ефірі національного телемарафону.
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
Ключові факти
- Безробітні, які мають бажання працювати, виконують суспільно корисні роботи, організовані в регіонах. Це дає можливість отримувати гарантовану мінімальну заробітну плату. Вже близько 3000 людей залучено до таких робіт, повідомила Свириденко.
- Суспільно корисні роботи проводяться вже в семи областях: Сумській, Чернігівській, Київській, Донецькій, Полтавській, Рівненській і Запорізькій. Найбільше безробітних залучено в Сумській (725 осіб), Київській (659), Полтавській (595) і Донецькій (440) областях.
- Найближчим часом суспільно корисні роботи планується організувати у Волинській та Житомирській областях, зазначили в Мінекономіки.
- За виконання таких робіт люди отримують щонайменше 6700 грн, при цьому вони можуть отримувати й більше, оскільки регіони мають можливість дофінансовувати оплату за такі роботи зі своїх бюджетів, кажуть у міністерстві.
- Наразі держава виплатила безробітним, які залучені до виконання суспільно корисних робіт, 18,3 млн грн.
- Види цих робіт залежать від потреб конкретного регіону. Найчастіше людей залучають до: розбору завалів та відновлення будівель; облаштування та укріплення блок-постів, підвальних приміщень під укриття; розчищення залізничних колій та доріг; будівництва захисних споруд, укріплення дамб; заготівлі дров тощо.
Контекст
У липні НБУ заявляв, що через війну рівень безробіття в Україні сягнув рекордних 35%. Утім, міграція українців за кордон та мобілізація стримали зростання рівня безробіття. Без цих факторів ситуація була б гіршою, заявляли в Нацбанку.
Наприкінці жовтня уряд повідомив про запровадження механізму залучення безробітних до «Армії відновлення» країни. За словами Свириденко, через війну в країні очікується досить високий рівень безробіття – близько 30% за підсумками року. Тому уряд розробив і запропонував механізм, за яким тимчасово безробітних можна залучати до виконання суспільно корисних робіт.
На 1 листопада в Україні зареєстровано рекордно низьку кількість безробітних – всього 210 000 осіб. Статистикою поділився народний депутат Ярослав Железняк. За його словами, це антирекорд, ніколи в історії спостереження безробіття в Україні такого низького показника не було.
Железняк уточнив, що дані почали знижуватися в червні, хоча в травні був прийнятий спрощений механізм реєстрації на облік безробітних. Тому нардеп вважає причиною падіння показників те, що частина громадян, які втратили роботу після повномасштабного вторгнення Росії, змогли працевлаштуватися, а багато хто виїхав за кордон.
Як повідомила в ефірі національного телемарафону заступниця міністра економіки Тетяна Бережна, в Україні безробітних у 12 разів більше, ніж офіційно зареєстрованих. Показник досяг 2,6 млн громадян.
Бережна також розповіла, що загалом через повномасштабне вторгнення Росії роботу втратили 5 млн українців. «Війна руйнує ринок праці України. Бойові дії тривають там, де було зайнято 10 млн працівників», – наголосила вона.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.