Категорія
Новини
Дата

Безробітних залучатимуть до «Армії відновлення», їм платитимуть 6700 грн – Мінекономіки

2 хв читання

Уряд активізує механізм залучення безробітних до «Армії відновлення» країни через їх участь у суспільно корисних роботах, за які платитимуть мінімальну зарплату, повідомляє Міністерство економіки. 

⚡️Даруємо 40% знижки на річну підписку на сайт Forbes. Ціна зі знижкою — 1079 грн/рік. Діє з промокодом JUNE до 23.06 Оформлюйте зараз за цим посиланням

Ключові факти

  • За словами першого віцепрем’єра – міністра економіки Юлії Свириденко, через війну в країні очікується досить високий рівень безробіття – близько 30% за підсумками року.
  • «Тому уряд розробив і запропонував механізм, за яким тимчасово безробітних можна залучати до виконання суспільно корисних робіт, в яких є потреба в регіонах… Люди, які з різних причин залишились без роботи, зможуть долучитись до «Армії відновлення» країни, а держава оплатить їхню роботу на рівні мінімальної зарплати, яка з жовтня складає 6700 грн», – зазначила Свириденко. 
  • Безробітні зможуть бути залучені до виконання робіт, які мають оборонний характер, робіт з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій техногенного, природного та воєнного характеру. 
  • Наприклад, це може бути: облаштування та укріплення блок-постів, вирубка дерев для формування окопів; заготівля дров для військових та населення; розбір завалів і відновлення житлових будинків чи інших приміщень, пошкоджених у результаті бойових дій; розвантаження гуманітарної допомоги; надання допомоги внутрішньо переміщеним особам, людям з інвалідністю, людям літнього віку та інші види робіт.
  • Зазначається, що залучатимуться всі працездатні особи, зокрема, зареєстровані безробітні та внутрішньо переміщені особи, які не мають обмежень за станом здоров’я. 
  • «При цьому безробітні отримуватимуть оплату за роботу в розмірі не нижче мінімальної зарплати (6700 грн), що в більшості випадків є вищим, ніж допомога з безробіття. З учасниками таких робіт укладатимуться строкові трудові договори відповідно до КЗпПУ», – кажуть у Мінекономіки.
  • На сьогодні суспільно корисні роботи вже запроваджені в Сумській та Чернігівській областях. 

Контекст

Від початку війни Держстат не оприлюднює даних про зайнятість. Згідно з останніми даними за підсумками 2021 року, рівень безробіття в Україні становив 10,3%. 

Наприкінці липня НБУ заявляв, що через війну рівень безробіття в Україні сягнув рекордних 35%. Утім, міграція українців за кордон та мобілізація стримали зростання рівня безробіття. Без цих факторів ситуація була б гіршою, заявляли в Нацбанку.

Через війну без роботи залишилося 1,2 млн українців, свідчить опитування Advanter Group і Ліги ділових клубів України серед 276 власників та CEO підприємств.

21 червня уряд затвердив документ, згідно з яким офіційно зареєстрованих безробітних, які впродовж 30 днів не працевлаштувалися, залучатимуть до суспільно корисних робіт. Ідеться про розбір завалів, будівництво захисних споруд, благоустрій, ремонтні чи сільськогосподарські роботи. Держава сплачуватиме кожному залученому до суспільно корисних робіт мінімальну зарплату (6500 грн).

В Україні 60% внутрішньо переміщених осіб, які були працевлаштовані до свого переміщення, втратили роботу. Про це повідомляє Міжнародна організація міграції (МОМ). За даними організації, внутрішньо переміщеними нині є понад 6,6 млн осіб. «Ситуація із працевлаштуванням внутрішньо переміщених осіб залишається доволі критичною», – йдеться в дослідженні. 

В Україні 44% працездатних внутрішніх переселенців не мають доходу. Лише одна третина опитаних вказали заробітну плату як основне джерело доходу після переміщення, а 24% покладаються на державну підтримку. 

Нещодавно в Україні запрацював «Єдиний портал вакансій». Він має полегшити пошук роботи. Створення порталу було ініційоване Міністерством економіки та Державною службою зайнятості навесні 2022 року.

Рівень безробіття в Україні на кінець 2022 року становитиме 30%. Такий прогноз озвучила перший віцепрем’єр-міністр – міністр економіки Юлія Свириденко під час V українсько-німецького економічного форуму.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні