Реєстр великих платників податків зріс на 220 компаній. До переліку додалося вдвічі більше нових компаній, аніж вибуло з нього: 397 нових бізнесів проти 177 компаній, що вибули, повідомив сервіс Опендатабот. У 2022 році цей перелік скоротився на 32 компанії.
Даруємо 40% знижки на річну підписку Forbes Digital. Пропозиція діє за промокодом SEPT40 до 18 вересня включно. Оформлюйте за посиланням.
Ключові факти
- У рік повномасштабної війни серед нових великих платників податків (ВПП) найбільше зʼявилося компаній, що займаються оптовою торгівлею та постачанням енергії, газу, пари і кондиційованого повітря.
- Аграрний у 2023 році опустився на третю сходинку, натомість одразу 21 державний лісгосп став ВПП – це утричі більше, аніж у 2022 році, зазначають в Опендатабот.
- За даними Державної податкової служби, ще у 2020 році на великих платників податків припадає 60% вiд усiх надходжень до держбюджету України. Актуальний відсоток на 2023 рік невідомий, адже наказ про перелік ВПП на порталі ДПС не містить переліку платників. В Опендатабот заявили, що зверталися за переліком та отримали відмову, тому що він містить стратегічні підприємства.
- Водночас регіональні портали податкової, зокрема житомирський, публікують переліки компаній – великих платників податків у своєму регіоні.
Контекст
Щоб потрапити у перелік великих платників податків, бізнес має відповідати декільком критеріям: бути українською компанією (юридична особа України або постійне представництво нерезидента в Україні); за рік заробити більше ніж €50 млн в еквіваленті за курсом Нацбанку; сплатити податки, окрім митних, на суму більш ніж €1,5 млн.
Закритість даних є політикою ДПС від початку великого вторгнення. Навіть за рік від початку повномасштабної війни ДПС продовжує тримати закритими важливі та необхідні для бізнесу реєстри: ПДВ, єдиного податку, податкового боргу, ВПП тощо, зазначає Опендатабот.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.