Реєстр великих платників податків зріс на 220 компаній. До переліку додалося вдвічі більше нових компаній, аніж вибуло з нього: 397 нових бізнесів проти 177 компаній, що вибули, повідомив сервіс Опендатабот. У 2022 році цей перелік скоротився на 32 компанії.
Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.
Ключові факти
- У рік повномасштабної війни серед нових великих платників податків (ВПП) найбільше зʼявилося компаній, що займаються оптовою торгівлею та постачанням енергії, газу, пари і кондиційованого повітря.
- Аграрний у 2023 році опустився на третю сходинку, натомість одразу 21 державний лісгосп став ВПП – це утричі більше, аніж у 2022 році, зазначають в Опендатабот.
- За даними Державної податкової служби, ще у 2020 році на великих платників податків припадає 60% вiд усiх надходжень до держбюджету України. Актуальний відсоток на 2023 рік невідомий, адже наказ про перелік ВПП на порталі ДПС не містить переліку платників. В Опендатабот заявили, що зверталися за переліком та отримали відмову, тому що він містить стратегічні підприємства.
- Водночас регіональні портали податкової, зокрема житомирський, публікують переліки компаній – великих платників податків у своєму регіоні.
Контекст
Щоб потрапити у перелік великих платників податків, бізнес має відповідати декільком критеріям: бути українською компанією (юридична особа України або постійне представництво нерезидента в Україні); за рік заробити більше ніж €50 млн в еквіваленті за курсом Нацбанку; сплатити податки, окрім митних, на суму більш ніж €1,5 млн.
Закритість даних є політикою ДПС від початку великого вторгнення. Навіть за рік від початку повномасштабної війни ДПС продовжує тримати закритими важливі та необхідні для бізнесу реєстри: ПДВ, єдиного податку, податкового боргу, ВПП тощо, зазначає Опендатабот.



Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.