Категорія
Новини
Дата

«ДТЕК шість місяців живе на запасах». В компанії Ахметова оцінили втрати через війну

Найбільша приватна енергокомпанія країни ДТЕК через війну втратила 70% виробництва електроенергії з відновлювальних джерел, 30% — теплових електростанцій. Про це гендиректор компанії Максим Тімченко розповів в інтервʼю Forbes. За його словами, компанія півроку живе за рахунок накопичених раніше запасів.

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • Серед великих втрат «ДТЕК Енерго» – це Луганська електростанція, яку було захоплено в перші дні війни. Запорізька ТЕС, як перебуває на окупованій територій, зупинена. Поки що компанія не фіксує втручання в її роботу.
  • Всі вітрові електростанції компанії зупинено і законсервовано. Сонячні електростанції працюють.
  • Видобуток вугілля і газу компанія намагається зберегти на минулорічному рівні. Великих втрат активів в цих бізнесах компанія немає.
  • Доходи ДТЕК за продаж електроенергії з теплових електростанцій впали на 20%. За «зелену» генерацію компанія отримує 15% від зеленого тарифу.
  • «У нас великі проблеми з ліквідністю, — каже Тімченко. — Шість місяців компанія живе на запасах, які були до цього. Як фінансових, так і матеріальних».

Контекст

У 2021 році видобуток вугілля і виробництво електроенергії генерував 40% виторгу ДТЕК. До війни команія контролювала близько 90% видобутку вугілля в країні і близько 75% теплових електростанцій. Через війну споживання електроенергії в Україні впало на 30-35%, за оцінкою Міненерго. 

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні