Олігархи мають час до 7 травня, аби втратити цей статус і стати бізнесменами, сказав в інтерв’ю Forbes міністр юстиції Денис Малюська. За його словами, положення про реєстр олігархів буде опубліковане найближчим часом.
Ключові факти
- Проблем зі збиранням доказів немає, заявляє Малюська. Інформацію про монополії, наприклад, і перелік монополістів має Антимонопольний комітет.
- Участь у політичному житті чітко прописана у законі. Щоб потрапити до списку «олігархів», людина чи її близький родич чи бізнес-партнер має обіймати політичну посаду, фінансувати партію чи мітинги.
- «Наприклад, Петро Порошенко підпадає під цей пункт як народний депутат. Ігор Коломойський чи Рінат Ахметов потраплять під цей критерій, якщо серед їхніх бізнес-партнерів опиняться депутати. Зважатимуть лише на участь у політичному житті після набуття чинності законом – 7 травня», – каже міністр.
- Апарат РНБО вже підготував спеціальне програмне забезпечення, повідомив Малюська. Незабаром буде опубліковано положення про реєстри. З технічного погляду проблем із імплементацією немає.
- «Проаналізувати нескладно – більшість інформації загальнодоступна. Наприклад, декларація народних депутатів. Ми навіть думали залучити рейтинг Forbes, але це юридично некоректно», — каже міністр юстиції.
- За його словами, щодо очевидних олігархів інформації більш ніж достатньо: «Досить відкрити рейтинг Forbes. Перший рядок – Рінат Ахметов. Є всі критерії – медіа, бізнес, активи, партнери у Раді. Схожа історія із Коломойським. Петро Порошенко – активи, участь у політиці, під питанням телеканали».
Контекст
Президент Володимир Зеленський підписав «антиолігархічний» закон 5 листопада 2021 року. Після публікації документа почався відлік шестимісячного терміну для повноцінного введення його норм у дію. До травня РНБО має затвердити положення про реєстр олігархів та порядок його формування та ведення, а також розробити такий реєстр.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.