Категорія
Новини
Дата

Екскерівників «Альфа-Банку» підозрюють у виведенні активів з України. У банку звинувачення спростовують

Колишній голова та в. о. голови правління одного із найбільших приватних банків в Україні вивели активи російського олігарха з України, повідомляє Офіс генерального прокурора. Йдеться про «Альфа-Банк», підтвердили в його пресслужбі, який усі звинувачення відкидає.

Ключові факти

  • Посадовцям банку інкримінують «умисне ухилення від сплати податку з доходу нерезидента на загальну суму 18,3 млн грн під час виплати роялті упродовж 10 місяців на адресу кіпрського нерезидента».
  • У прокуратурі наголошують, що кінцевим бенефіціаром банку, який входить в п’ятірку найбільших за розміром власного капіталу, є російський олігарх. За даними слідства, група осіб, яка контролює діяльність кіпрських компаній та банку в Україні, заздалегідь розробила план виведення активів під виглядом виплати роялті за використання торгових знаків.
  • «Ці знаки раніше належали материнському банку в РФ, а у 2021 році були переоформлені на кіпрського нерезидента. Це було зроблено заради можливості застосування умов пільгового оподаткування та уникнення подвійного оподаткування», – йдеться у повідомленні.
  • В Офісі генпрокурора зауважують, що поки торгові знаки належали приватному банку РФ, ставка роялті складала $13 400. За 3 роки їх використання українським банком на адресу власника роялті – російського банку сплачено 1,4 млн грн. Після переоформлення прав сума винагороди склала 68,9 млн грн, а величина ставки роялті для їх використання банком збільшилася в понад 1200 разів до $16,4 млн .
  • Менше ніж за рік використання цих знаків приватним банком в Україні на адресу кіпрського нерезидента сплачено більше 248 млн грн.
  • «Альфа-Банк» вважає безпідставними висунуті Генеральною прокуратурою підозри, повідомила Forbes пресслужба установи.
  • Банк запевнив, що сприяє правоохоронним органам та впевнений, що слідство, вивчивши матеріали, зніме всі звинувачення.
  • «Ми обізнані про факт вручення підозри і водночас не бачимо жодних підстав для цього звинувачення. (…) Сума, що інкримінується, у розмірі 18 млн грн, порівняно невелика, тому в цілому відсутня логіка у спробі її несплати. «Альфа-Банк» ніколи не виводив кошти з території України», – наголосила пресслужба.

Контекст

За інформацією Офісу генпрокурора, триває робота над врученням повідомлення про підозру двом колишнім керівникам правління банку.

Вже накладено арешт на рахунки 5 кіпрських компаній, на яких обліковано кошти на загальну суму 469,4 млн грн, цінні папери на загальну суму 12,2 млрд грн, корпоративні права на суму понад 53,4 млн грн.

Наприкінці квітня Бюро економічної безпеки України (БЕБ) та Офіс генерального прокурора повідомили про накладення арешту на активи кіпрських компаній на суму понад 469 млн грн. Назва банку тоді не повідомлялася. 

БЕБ звинуватило співвласників банку, що вони напередодні та під час збройної агресії РФ проти України організували здійснення фіноперацій, спрямованих на легалізацію активів зазначених компаній на суму понад 1 млрд грн та їх подальше виведення з банківської системи в Україні. Своєю чергою, банк наголосив, що працює в штатному режимі, управління ним здійснює правління та наглядова рада.

Матеріали по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Спеціальний воєнний випуск Forbes до Дня Незалежності

Спеціальний воєнний випуск Forbes до Дня Незалежності

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні