Категорія
Новини
Дата

Експорт російського вугілля обвалився за місяць на 20%. Галузь почала відчувати наслідки санкцій

Експорт російського вугілля у квітні впав більше ніж на 20%, а з початку року зниження становило 9%, повідомили в Міненерго РФ. Вугільна галузь починає відчувати наслідки санкцій за війну в Україні, пише «Комерсант».

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • Експортні поставки у лютому становили 14,3 млн т, у березні – 15,1 млн т, у квітні – 14,3 млн т. Якщо у зимові місяці експорт традиційно знижується через логістичні обмеження, то його різке падіння у квітні виглядає нетипово з огляду на вкрай високі експортні ціни, зазначає видання.
  • Видобування вугілля у Кузбасі за березень знизилося на 9%, до 19 млн т. Зменшується видобування як коксівних, так і енергетичних марок. З початку року Кузбас видобував 57 млн т проти 58 млн т за січень – березень 2021 року. Найбільше скоротилися відвантаження залізничним транспортом у західному напрямку – на 3,1 млн т, до 23,9 млн т.
  • Російські компанії шукають альтернативних покупців вантажів на західному напрямку, проте стикаються з труднощами під час оплати. 
  • За даними Platts, у квітні російські компанії пропонували індійським покупцям вугілля $165 за тонну на умовах CFR (доставка в порт покупця), при цьому дисконт до аналогічного австралійського вугілля становив близько $65 за тонну.

Контекст

Країни ЄС через війну РФ проти України ввели ембарго на імпорт російського вугілля, дозволивши постачання за раніше укладеними контрактами до 1 серпня. ЄС оцінив щорічний обсяг імпорту вугілля з РФ у €8 млрд.

У разі повного ембарго на російські енергоносії РФ втратить понад $130 млрд доходів на рік. Заборона на імпорт вугілля матиме найменший вплив серед усіх енергоносіїв.

Матеріали по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні