Експорт російського вугілля у квітні впав більше ніж на 20%, а з початку року зниження становило 9%, повідомили в Міненерго РФ. Вугільна галузь починає відчувати наслідки санкцій за війну в Україні, пише «Комерсант».
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
Ключові факти
- Експортні поставки у лютому становили 14,3 млн т, у березні – 15,1 млн т, у квітні – 14,3 млн т. Якщо у зимові місяці експорт традиційно знижується через логістичні обмеження, то його різке падіння у квітні виглядає нетипово з огляду на вкрай високі експортні ціни, зазначає видання.
- Видобування вугілля у Кузбасі за березень знизилося на 9%, до 19 млн т. Зменшується видобування як коксівних, так і енергетичних марок. З початку року Кузбас видобував 57 млн т проти 58 млн т за січень – березень 2021 року. Найбільше скоротилися відвантаження залізничним транспортом у західному напрямку – на 3,1 млн т, до 23,9 млн т.
- Російські компанії шукають альтернативних покупців вантажів на західному напрямку, проте стикаються з труднощами під час оплати.
- За даними Platts, у квітні російські компанії пропонували індійським покупцям вугілля $165 за тонну на умовах CFR (доставка в порт покупця), при цьому дисконт до аналогічного австралійського вугілля становив близько $65 за тонну.
Контекст
Країни ЄС через війну РФ проти України ввели ембарго на імпорт російського вугілля, дозволивши постачання за раніше укладеними контрактами до 1 серпня. ЄС оцінив щорічний обсяг імпорту вугілля з РФ у €8 млрд.
У разі повного ембарго на російські енергоносії РФ втратить понад $130 млрд доходів на рік. Заборона на імпорт вугілля матиме найменший вплив серед усіх енергоносіїв.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.