Категорія
Новини
Дата

Експорт українських IT-послуг виріс на 28% за перший квартал. Він приніс рекордні $2 млрд надходжень

ІТ-індустрія України забезпечила рекордні $2 млрд експортних надходжень у першому кварталі 2022 року. Аналогічний показник у 2021 році становив $1,44 млрд. Обсяг ІТ-експорту збільшився на 28%, пише Асоціація IT Ukraine із посиланням на дані Національного банку України.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • Згідно з даними НБУ, зростання ІТ-індустрії продовжувалося до самої війни й у лютому 2022 року досягло рекордного щомісячного показника експорту – $839 млн. Це на 43% більше за аналогічний період 2021 року – $480 млн.
  • У березні 2022 року українська ІТ-галузь зберегла 96% обсягу експорту компʼютерних послуг, $522 млн, у порівнянні з аналогічним періодом минулого року – $546 млн.
  • Через війну скорочення валютного виторгу в березні було на 38% у порівнянні з показниками лютого, тоді як в інших галузях це 50–60%, пише асоціація.
  • У нових військових реаліях індустрії вдалося консолідуватися та швидко переформатуватися завдяки антикризовим бізнес-планам, ідеться в релізі. Більшість компаній зберегли клієнтів та обсяги своїх контрактів.

Контекст

«За нашими новими даними, вже під час війни 77% ІТ-компаній залучили нових клієнтів, на зростання на 5–30% у цьому році очікує 56% з них», – цитує асоціація слова виконавчого директора Костянтина Васюка.

Львівський ІТ-кластер наводить дані, що лише 27,7% компаній отримали повідомлення від клієнтів про призупинення чи перенесення проєктів у зв’язку з ситуацією в Україні. Але відсоток розірваних контрактів сягає всього 15,4%.

У 2021 році Україна експортувала ІТ-продукту на $6,8 млрд, що на $1,8 млрд більше, ніж в 2020 році. Частка ІТ-послуг в експорті всіх послуг становила 37%.

Матеріали по темі

26 вересня на Форумі «Енергія бізнесу» Forbes збирає регуляторів і лідерів бізнесу. Мета заходу — обговорити проблеми і знайти рішення, які дозволять зробити українську енергетику дешевою, рясною та стійкою. Встигніть купити квиток!

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні