НАЕК «Енергоатом» можуть позбавити обов’язку здійснювати розрахунки зі своїми кредиторами до закінчення воєнного стану, свідчить проєкт наказу Міністерств з питань стратегічних галузей промисловості, який оприлюднила колишня членкиня колегії Державної інспекції ядерного регулювання Ольга Кошарна на своїй сторінці у Facebook. Співрозмовник Forbes Ukraine в Мінстатегпромі пояснив, що від НАЕК залежить обороноздатність країни.
Ключові факти
- Згідно з проєктом наказу Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості від 2 серпня, «Енергоатом» можуть позбавити обов’язку розраховуватись зі своїми кредиторами до закінчення воєнного стану.
- Для цього НАЕК звернувся до Мінстатегпрому з проханням включити компанію до реєстру міністерства. Підстави потрапити до реєстру мають підприємства, від яких залежить частина оборонних контрактів, пояснив співрозмовник Forbes в Мінстатегпромі на правах анонімності, оскільки не вповноважений коментувати рішення офіційно.
- «Це не дозвіл не платити борги, а мораторій на банкрутство важливих для ВПК підприємств», — додав він.
- Наразі невідомо, чи наказ вже підписано, та скільки часу потрібно для його імплементації. Forbes Ukraine надіслав офіційний запит Міністерству з питань стратегічних галузей промисловості, але не отримав відповіді на момент публікації.
Контекст
За час повномасштабної війни «Енергоатом» накопичив мільярдні борги в рамках покладання спеціальних обов’язків (ПСО). Стабілізацію фінансового стану компанії називали однією з причин, чому уряд підвищив для населення тарифи на електрику в червні 2023-го.
Перший квартал 2024-го року компанія завершила зі збитком 5,5 млрд грн. «Енергоатом» планує завершити 2024 рік з прибутком, повідомив віцепрезидент компанії Якоб Хартмут 7 серпня в кулуарах конференції, присвяченій проблемі збитків і втрат енергетики України внаслідок російської агресії.
Покращення фінансових результатів компанія очікує після того, як у червні уряд підвищив тарифи на електрику для населення на 64%, пояснив Хартмут. Детальніше про те, чому уряд підвищив тарифи цього літа і до чого тут «Енергоатом», читайте у матеріалі Forbes.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.