Категорія
Новини
Дата

ЄС може виділити Україні €8 млрд допомоги до вересня – Reuters

Європейський Союз планує виділити Україні другий транш макрофінансової допомоги в розмірі €8 млрд до вересня, пише Reuters з посиланням на джерело в уряді ФРН.

Telegram-канал Forbes – ультимативний гід у світі українського бізнесу. Підписатись на канал

Ключові факти

  • Частина траншу складатиметься з грантів, інша частина – з позик, повідомив співрозмовник агентства.
  • За його даними, Німеччина здійснить свій внесок у новий пакет допомоги, водночас інші країни ЄС, зокрема Італія та Франція, поки що утрималися.
  • Берлін перебуває в тісному контакті з іншими членами ЄС та Єврокомісією щодо цього питання.
  • Макрофін має підтримати бюджет України, а військова, гуманітарна і допомога для відбудови України фінансуватимуться з інших джерел.

Контекст

Раніше Bloomberg із посиланням на джерела повідомив, що країни ЄС не можуть домовитися про пакет у €8,8 млрд для України, тому Брюссель запропонував виділити €1 млрд у вигляді швидкої фінансової допомоги.

ЄС підготував такий альтернативний варіант після того, як Єврокомісія не змогла дістати згоду Німеччини на пакет, який передбачав €8,8 млрд позик. 

Як зазначає видання, Німеччина вимагає надати Україні гранти, тобто безповоротну допомогу, замість кредитів. Але уряд Олафа Шольца нібито не погоджується на те, як пропонується розрахувати та структурувати гарантії.

Серед країн ЄС немає одностайності щодо надання Україні пакету допомоги на €8,8 млрд. Не всі країни Євросоюзу готові підтримувати Київ такою сумою, заявив міністр фінансів Сергій Марченко в інтервʼю Corriere della Sera

1 серпня премʼєр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що ЄС спрямував Україні €1 млрд макрофінансової допомоги з пакету на €9 млрд. Перший транш у €500 млн вже зарахований на рахунок НБУ, надходження другого траншу очікується 2 серпня.

Президент Володимир Зеленський цього тижня звернувся до президента Франції Емманюеля Макрона з проханням розблокувати макрофін ЄС. 2 серпня ЄС надав Україні перший транш у розмірі €1 млрд екстреної макрофінансової допомоги.

Матеріали по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні