Категорія
Новини
Дата

ЄС остаточно схвалив план для Ukraine Facility

У вівторок, 14 травня, Рада Європейського союзу остаточно затвердила план України, необхідний для реалізації програми Ukraine Facility обсягом €50 млрд, повідомив премʼєр-міністр Денис Шмигаль. Раніше план схвалили посли країн-членів Європейського Союзу.

Інвестувати? Почекати? Продавати? Війна змінює все, крім обов’язку лідера приймати виважені рішення. Вже 30 травня 40+ спікерів поділяться досвідом на Першій щорічній конференції про фінанси, інвестиції та економічне зростання. Купуйте квиток за посиланням.

Ключові факти

  • Загалом цього року в межах програми Україна розраховує залучити €16 млрд, із яких €3 млрд – гранти.
  • Схвалення плану дозволяє повноцінно запустити Ukraine Facility – Україна отримає €1,89 млрд найближчим часом. Решту бюджетної підтримки Україна отримуватиме щоквартально після виконання індикаторів, передбачених у плані України. 
  • За даними Мінфіну, таким чином процедура для запуску прямої бюджетної підтримки в межах першого компоненту Ukraine Facility майже завершена.

Контекст

У лютому Європейський парламент затвердив регламент програми Ukraine Facility. Відповідно до нього, програма підтримки України від ЄС обсягом €50 млрд діятиме з 2024 до 2027 року. 

Фінансування в рамках першої складової програми здійснюватиметься за виконання квартальних індикаторів, визначених у плані для Ukraine Facility. План визначає ключові реформи та напрями для інвестицій. Він також містить систему прозорості, аудиту та контролю, які також будуть посилені в рамках передбачених реформ.

15 квітня Європейська комісія схвалила план для Ukraine Facility та запропонувала Раді ЄС ухвалити документ. 

8 травня посли країн-членів Європейського Союзу підтримали план для Ukraine Facility.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні