Категорія
Новини
Дата

ЄС підготувався до можливих перебоїв у постачанні газу з Росії. Голова Єврокомісії заявила про надзвичайні заходи на випадок проблем

Європейський Союз розробив низку заходів, які будуть застосовані у разі можливих перебоїв у постачанні газу з Росії. Про це в Європарламенті заявила голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн, пише Reuters.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • Європа перебуватиме в безпеці цієї зими у випадку часткового припинення чи подальшого скорочення постачання газу російським «Газпромом», сказала голова Єврокомісії.
  • ЄС за останні кілька тижнів вивчив можливі сценарії перебоїв та розробив набір надзвичайних заходів на випадок повного припинення постачання газу.
  • Європа має диверсифікувати джерела енергії та позбутися залежності від російського газу, вкладаючи значні кошти у відновлювані джерела енергії, вважає Урсула фон дер Ляєн.
  • У разі подальшої російської агресії реакція Європи буде швидкою та рішучою, нагадала голова Єврокомісії. За її словами, йдеться не лише про заморожування активів та заборону на вʼїзд росіянам.

Контекст

На початку лютого ціна газу в Європі впала нижче $900 за тисячу кубометрів: «Газпром» збільшив прокачування українським коридором, реверсний потік газопроводом «Ямал-Європа» скоротився в шість разів.

У грудні ціни на газ в Європі перетнули рекордну позначку у $2200 за тисячу кубів після короткострокового похолодання та скорочення прокачки газу «Газпромом». На кінець січня рівень запасів газу в ПСГ Європи опустився нижче 40-відсоткової позначки. Попри відносно теплу погоду, власники запасів вирішили використати їх для захисту від високих цін.

У 2022 році попит на газ у Європі знизиться через високі ціни, що робить вугілля більш конкурентоспроможним для виробництва електроенергії, прогнозує Міжнародне енергетичне агентство.

Єврокомісія не виключає, що РФ зупинить постачання газу до Європи у випадку агресії проти України. ЄС веде переговори зі США та Катаром.

Матеріали по темі

26 вересня на Форумі «Енергія бізнесу» Forbes збирає регуляторів і лідерів бізнесу. Мета заходу — обговорити проблеми і знайти рішення, які дозволять зробити українську енергетику дешевою, рясною та стійкою. Встигніть купити квиток!

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні