Категорія
Новини
Дата

Ціна на газ в Європі впала нижче $900. «Газпром» збільшив прокачку через Україну

Ціна на газ в Європі впала нижче $900 за тисячу кубометрів: «Газпром» збільшив прокачування українським коридором, пише Інтерфакс-Україна. Реверсний потік газопроводом «Ямал-Європа» скоротився в шість разів.

Forbes Україна випустив новий номер друкованого журналу. В ньому майже два десятки ексклюзивних матеріалів. Придбати журнал з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • 1 лютого березневий ф'ючерс на TTF на біржі ICE Futures знизився до $898 за тисячу кубів. У січні середня вартість контракту «на день уперед» на хабі TTF становила $976, у грудні — $1310 за тисячу кубів.
  • Головна причина – збільшення прокачування російського газу через Україну. Номінація на прокачування на 1 лютого зросла до 107,7 млн куб. м, що близько до величини бронювання за довгостроковим контрактом (109 млн куб. м). У січні транзит через Україну становив у середньому 54 млн куб. м на добу.
  • Реверсний потік газопроводом «Ямал–Європа» у вівторок впав майже в шість разів до понеділка.
  • З експортних газопроводів «Газпром» найбільше завантажує «Північний потік» (170 млн куб. м на добу), далі йде український коридор (за довгостроковим контрактом заброньовано 109 млн куб. м на добу). Газопровід «Ямал–Європа» виконує здебільшого балансуючу роль.

Контекст

У грудні ціни на газ в Європі перетнули рекордну позначку у $2200 за тисячу кубів після короткострокового похолодання та скорочення прокачки газу «Газпромом». На кінець січня рівень запасів газу в ПСГ Європи опустився нижче 40-відсоткової позначки. Попри відносно теплу погоду, власники запасів вирішили використати їх для захисту від високих цін.

В 2022 році попит на газ у Європі знизиться через високі ціни, що робить вугілля більш конкурентоспроможним для виробництва електроенергії, прогнозує Міжнародне енергетичне агентство.

Єврокомісія не виключає, що РФ зупинить постачання газу до Європи у випадку агресії проти України. ЄС веде переговори зі США та Катаром.

Матеріали по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий випуск Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні