Категорія
Новини
Дата

ЄС посилить санкції проти фінустанов, які сприяють постачанню військової продукції до Росії – спецпредставник

2 хв читання

Нові санкції Євросоюзу можуть бути спрямовані проти фінансових установ, які підтримують потоки військової продукції до Росії, а також постачання продукції, виробленої у Південно-Східній Азії західними дочірніми компаніями, повідомив Reuters спецпредставник ЄС із санкцій Девід ОʼСалліван.

Блок запровадив 14 пакетів санкцій проти РФ за її повномасштабне вторгнення до України з 2022 року. 

Практичний МBA від Forbes на реальних кейсах, щоб прокачати навички управління на прикладі Володимира Кудрицького, ексголови правління «Укренерго». 

Премʼєра другого сезону YouTube проєкту «Директорія» вже на каналі Forbes Ukraine!

Ключові факти

  • Спецпредставник ЄС сказав, що санкції не є «чарівною пігулкою», їхня мета – зробити так, щоб Росії було складніше, повільніше і дорожче підживлювати свою військову машину.
  • За його словами, ЄС досяг успіхів у зменшенні обходу санкцій через країни Центральної Азії і скорочення цих потоків стало очевидним після дипломатичних зусиль із Казахстаном, Узбекистаном, Вірменією та іншими. 
  • Однак перед ЄС тепер стоїть складніше завдання – зупинити подібні потоки у Південно-Східній Азії, де країни є виробниками, а не перевалочними пунктами.
  • «Значна частина продукції, що проходить через Китай, виробляється дочірніми підприємствами західних компаній у Південно-Східній Азії», – сказав ОʼСалліван, виступаючи на заході аналітичного центру в Брюсселі після візитів до Вʼєтнаму, Таїланду і Малайзії для розвʼязання цих проблем.
  • Він пояснив, що йдеться про фінансові установи, які потенційно фінансують перевалку військової продукції до Росії.
  • «У разі виявлення подібних випадків із цими установами звʼяжуться та повідомлять, що якщо вони не припинять, то ризикують потрапити до списку. США вже робили це з великим успіхом у трьох випадках на початку року. Ми починаємо збирати інформацію та порівнювати результати», – сказав він.

Контекст

Після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну у лютому 2022 року США та їхні союзники запровадили безпрецедентні санкції проти Росії. Ці заходи спрямовані на ізоляцію російської економіки, обмеження її доступу до технологій та фінансових ринків, а також на зменшення її здатності фінансувати війну.

Попри сотні санкцій і обмежень, російська економіка пристосувалася до життя в ізоляції та навіть показує зростання. Насамперед завдяки нарощуванню військового виробництва, що, як визнає влада РФ, «перегріває» її. Але ситуація далека від того, що хотіли б бачити Україна та її партнери.

В оцінках економіки РФ не варто впадати в крайнощі – або чекати, що вона розвалиться завтра, або вважати, що вона непохитна, вважає Еліна Рибакова, директорка Київської школи економіки (KSE) з міжнародних програм, запрошена наукова співробітниця Інституту міжнародної економіки Петерсона та аналітичного центру Bruegel. Як експертка KSE Institute, вона займається міжнародними санкціями проти Росії. В якому стані російська економіка на третьому році повномасштабної війни? Як довго вона зможе утримувати темпи військового виробництва? Які санкції найбільше б’ють по РФ? Про це в інтерв’ю Forbes Ukraine.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд