Європейський Союз може відмовитися від планів щодо запровадження санкцій проти пʼяти китайських компаній, які в ЄС підозрюють у постачанні до РФ підсанкційних технологій у межах 11-го пакету санкцій. Про це пише Bloomberg з посиланням на джерела, знайомі з планами Брюсселя.
Ключові факти
- Ці пʼять компаній виключені зі списку санкцій після запевнень китайських офіційних осіб, зазначає видання.
- Водночас ЄС все ще планує запровадити обмеження проти трьох компаній із Гонконгу, уточнило джерело.
- Очікується, що урядовці ЄС схвалять черговий пакет санкцій проти РФ наступного тижня.
- Пекін переконував Брюссель відмовитись від ідеї запровадити обмеження проти компаній з Китаю, зазначав раніше Bloomberg. Один із співрозмовників повідомив, що Китай загрожував «відплатою» у разі запровадження санкцій на експорт.
- Як зазначає видання, дискусії щодо 11-го пакету санкцій ЄС зайшли в глухий кут на кілька тижнів, оскільки країни-члени продовжують торгуватися щодо того, наскільки жорсткими мають бути обмеження.
Контекст
До 11-го пакету санкцій ЄС проти Росії планується включити понад 90 компаній з різних країн, які порушують уже запроваджені обмеження, поставляючи товари до Росії, заявляла голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн. За її словами, під санкції підпадуть вісім китайських компаній.
11-й пакет санкцій ЄС передбачатиме обмеження європейських компаній від продажу чутливих товарів сусідам Росії, які намагалися обійти заборону на імпорт. За даними Politico, історично склалося так, що Китай і Туреччина вважаються найбільш значущими економічними лініями Москви, проте дипломати називають держави Центральної Азії, такі як Казахстан і Узбекистан, своїми основними цілями при введенні санкційних обмежень.
Однак дипломати попередили, що реакція проти цих країн буде ризикованою через їхню геостратегічну важливість і потенційну реакцію.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.