Категорія
Новини
Дата

ЄС пропонує полегшити вихід компаній із російського ринку в новому пакеті санкцій

Пропозиції щодо 11-го пакета санкцій проти Росії включають нові спеціальні дозволи на фінансові операції та юридичні послуги, покликані допомогти європейським компаніям вийти з ринку РФ, пише EUobserver.

Інвестувати? Почекати? Продавати? Війна змінює все, крім обов’язку лідера приймати виважені рішення. Вже 30 травня 40+ спікерів поділяться досвідом на Першій щорічній конференції про фінанси, інвестиції та економічне зростання. Купуйте квиток за посиланням.

Ключові факти

  • Зокрема, країни ЄС готуються допомогти своїм компаніям піти з Росії на тлі зростання ризику того, що вони оподатковуватимуться для фінансування війни.
  • Відповідно до нової пропозиції, країнам ЄС можна буде дозволяти фінансові перекази росіянам із чорного списку, якщо «такі кошти або економічні ресурси необхідні для завершення транзакцій, включаючи продажі, які суворо необхідні для закриття угод». 
  • Дозволи діятимуть до 31 серпня 2023 року.
  • «Компетентні органи держав-членів можуть дозволити до 31 грудня 2023 року надання юридичних послуг, які є обовʼязковими для завершення таких угод, як нотаріальні послуги», – йдеться у матеріалі.

Контекст

За поточними підрахунками, які ведуться Єльським університетом у США і востаннє оновлювалися 16 травня, за останній рік Росію вже залишили понад 1000 іноземних фірм.

Але на російському ринку, як і раніше, присутні десятки великих компаній з ЄС.

Приблизно 2000 заявок від іноземних компаній про вихід із ринку чекають на схвалення від уряду РФ, але лише щоб розглянути їх усі, знадобиться щонайменше вісім років. Про це йдеться в моніторингу KSE Institute у межах проєкту «Самосанкції» про вплив виходу іноземного бізнесу на економіку РФ.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні