Жодна з країн Європейського Союзу не має серйозних заперечень щодо посилення санкцій проти енергетичного сектору Росії, пише Politico з посиланням на джерела. Напередодні представники ЄС обговорили технічні аспекти 11-го пакету антиросійських санкцій.
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
Ключові факти
- Посиленню санкцій не перешкоджають навіть країни, які «отримають вигоду від незадекларованого імпорту російської нафти», зазначає видання, не уточнюючи, про які держави йдеться.
- «Звичайно, цей пакет відрізняється від інших тим, що фокусується на обході, і він матиме інший вплив, тому ми не поспішаємо розглядати всі пропозиції», – сказав дипломат ЄС із країни, яка зіткнулася з тиском через енергетичні звʼязки з РФ.
- Новий пакет обмежень, запропонований Єврокомісією, передбачає заборону суднам, які таємно перевозять російську нафту, заходити в порти країн ЄС.
Контекст
Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн після зустрічі з президентом Володимиром Зеленським 9 травня заявляла, що 11-й пакет санкцій ЄС буде зосереджений на боротьбі з обходом санкцій. Голова Єврокомісії також не виключила «заборону тіньових операцій з третіми країнами, які навмисно обходять санкції». В Брюсселі також розглядають заборону на експорт деяких технологій.
Санкції ЄС вимагають підтримки всіх держав-членів, блок прагне завершити роботу над ними напередодні саміту «Великої сімки» наприкінці цього місяця.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.