Категорія
Новини
Дата

Країни ЄС не проти посилити обмеження щодо енергетичного сектору Росії – Politico

Жодна з країн Європейського Союзу не має серйозних заперечень щодо посилення санкцій проти енергетичного сектору Росії, пише Politico з посиланням на джерела. Напередодні представники ЄС обговорили технічні аспекти 11-го пакету антиросійських санкцій.

У Forbes Ukraine також є twitter. Якщо вам зручно читати нас там — підписуйтесь за цим посиланням.

Ключові факти

  • Посиленню санкцій не перешкоджають навіть країни, які «отримають вигоду від незадекларованого імпорту російської нафти», зазначає видання, не уточнюючи, про які держави йдеться. 
  • «Звичайно, цей пакет відрізняється від інших тим, що фокусується на обході, і він матиме інший вплив, тому ми не поспішаємо розглядати всі пропозиції», – сказав дипломат ЄС із країни, яка зіткнулася з тиском через енергетичні звʼязки з РФ.
  • Новий пакет обмежень, запропонований Єврокомісією, передбачає заборону суднам, які таємно перевозять російську нафту, заходити в порти країн ЄС.

Контекст

Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн після зустрічі з президентом Володимиром Зеленським 9 травня заявляла, що 11-й пакет санкцій ЄС буде зосереджений на боротьбі з обходом санкцій. Голова Єврокомісії також не виключила «заборону тіньових операцій з третіми країнами, які навмисно обходять санкції». В Брюсселі також розглядають заборону на експорт деяких технологій.

Санкції ЄС вимагають підтримки всіх держав-членів, блок прагне завершити роботу над ними напередодні саміту «Великої сімки» наприкінці цього місяця.

Матеріали по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні