Категорія
Новини
Дата

ЄС вперше отримав більше газу морем зі США, ніж трубопроводами з Росії – голова МЕА

У червні Європейський Союз вперше отримав більше природного газу морськими шляхами зі США, ніж через трубопроводи з РФ, повідомив директор Міжнародного енергетичного агентства Фатіх Бірол.

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • Червень став першим місяцем в історії, коли ЄС отримав більше газу із США через СПГ-термінали, ніж через трубопровід з РФ, зазначив Бірол. Це відбулося після різкого скорочення Росією обсягів постачання до ЄС в середині червня. 
  • За його словами, тенденція говорить про необхідність для ЄС зменшувати споживання і готуватися до непростої зими.

Контекст

14 червня «Газпром» заявив, що знизить прокачування газу газопроводом «Північний потік» на 40% – з планових 167 до 100 млн куб. м на добу. Компанія послалася, зокрема, на затримки з поверненням з ремонту обладнання для компресорної станції «Портова» у Виборзі. 15 червня «Газпром» повідомив, що через проблеми на «Портовій» знизить прокачування газу до 67 млн куб. м на добу (60% від планового показника). Російська компанія оголосила, що може забезпечити транспортування лише 100 млн кубометрів газу на добу замість звичайних 167 млн кубометрів. У Європі це назвали шантажем.

Минулого року в МЕА заявляли, що світу непотрібно інвестувати в нові нафтові та газові родовища, якщо уряди повинні досягти своїх чистих нульових цілей до 2050 року. За словами Бірола, без значного скорочення споживання викопного палива світ продовжуватиме стикатися з небезпечними коливаннями цін на нафту та газ.

Наразі Європа скоротила свою залежність від російського газу приблизно до 20% від загального обсягу поставок після вторгнення в Україну з приблизно 40% раніше, за даними консалтингової компанії ICIS. Але більшість варіантів диверсифікації поставок, таких як морські вантажі скрапленого природного газу, вичерпано.

Щоб компенсувати відмову від постачання газу з РФ, країнам ЄС знадобиться не менше трьох років, вважають аналітики Fitch Ratings.

Матеріали по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні