Європейський Союз запропонував нові торгові обмеження приблизно для двох десятків фірм, у тому числі трьох, що базуються в Китаї, яких звинувачують у підтримці військових дій Росії проти України, пише Bloomberg.
⚡️ Хто, на вашу думку, заслуговує на звання «Підприємець року 2024»? Дізнайтесь більше про кожного з кандидатів та проголосуйте за посиланням. Ваш голос визначить переможця номінації «Вибір аудиторії».
Ключові факти
- Блок висунув пропозицію заборонити фірмам Євросоюзу торгувати з низкою компаній КНР, Сербії, Індії та Туреччини, через те що вони сприяють РФ.
- У разі ухвалення це буде перший випадок, коли ЄС запроваджує обмеження для компаній у материковому Китаї, з того часу як Росія вторглася в Україну.
- Обмеження заборонять європейським фірмам торгувати з компаніями, включеними до списку, в рамках зусиль блоку з обмеження можливості Росії отримати товари, що підпадають під санкції, через компанії в третіх країнах.
- Раніше ЄС пропонував внести до списку кілька китайських фірм, але ці пропозиції були відхилені через опір із боку деяких держав-членів і після того, як Пекін надав гарантії. Це питання має вирішальне значення для ЄС, який вважає Пекін одним із своїх найважливіших торгових партнерів, і зокрема для Німеччини, для якої Китай є найбільшим ринком для автовиробників, включаючи Volkswagen AG.
- Згідно з документом, в основному технологічні та електронні компанії звинувачуються у «сприянні військовому та технологічному розвитку Росії або розвитку російського сектору оборони та безпеки».
- Пропозиції включають обмеження для трьох китайських фірм та по одній з Індії, Шрі-Ланки, Сербії, Казахстану, Таїланду, Туреччини та Гонконгу.
- Наразі ЄС запровадив санкції проти понад 620 компаній, більшість яких із Росії.
Контекст
18 грудня Європейська рада прийняла 12-й пакет економічних та індивідуальних обмежувальних заходів через агресивну війну Росії проти України.
ЄС уже ввів чимало заборон, наприклад для морського імпорту російської нафти, а зовсім недавно – на алмази. Брюссель вважає, що мало що залишилося того, у чому країни ЄС могли б дійти одностайної згоди, а санкції щодо російського ядерного палива та скрапленого природного газу поки що вважаються такими, що не обговорюються.
У рамках 13-го пакету санкцій ЄС до дворіччя з дня вторгнення Росії в Україну, блок також запропонував запровадити санкції щодо більш ніж 110 фізичних та юридичних осіб.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.