Категорія
Новини
Дата

ЄЦБ вперше в історії оштрафує банки за нездатність впоратися з наслідками зміни клімату – Bloomberg

1 хв читання

Чотирьом європейським кредиторам загрожують штрафи за недотримання термінів, встановлених Європейським центральним банком для оцінки їхньої схильності до кліматичних ризиків, пише Bloomberg, Суму штрафів поки що не визначено, але вона може становити до 5% денного доходу.

Накладення штрафів досі є надзвичайно жорстким кроком до того, щоб змусити банки підкоритися думці ЄЦБ про те, як їм слід керувати кліматичними ризиками. Рішенню передували роки тиску з боку ЄЦБ.

Як створити продукт, який полюблять клієнти? Отримайте цінні поради від співвласника monobank™ – Олега Гороховського. Купуйте квиток на Форум підприємців, який відбудеться 27 червня.

Ключові факти

  • Штрафи зростатимуть щодня і можуть сягати 5% від середнього денного доходу кредитора. Наприклад, для банку з річним доходом у €10 млрд це передбачає щоденні штрафи у розмірі €1,4 млн у найжорсткішому сценарії, хоча штрафи, що фактично накладаються, можуть бути набагато меншими.
  • За словами джерел, на банки щодня нараховуватимуть штрафи доти, доки зберігаються недоліки. Також можуть бути прийняті до уваги помʼякшувальні фактори, тобто деякі штрафи можуть бути зменшені або навіть скасовані, сказав один із співрозмовників.

Контекст

ЄЦБ неодноразово попереджав, що кредитори не роблять достатньо, щоб підготуватися до наслідків екстремальних погодних потрясінь для вартості активів або ризику того, що клієнти з великим викидом вуглекислого газу можуть вийти з бізнесу. 

Наглядовий орган заявив, що спочатку погрожував штрафами 18 банкам.

ЄЦБ заявив, що кредиторам необхідно розуміти всі відповідні фактори кліматичних та екологічних ризиків, а також те, як на них впливають ці ризики.

Жорсткість, з якою ЄЦБ змушує банки управляти своїми кліматичними ризиками, контрастує з підходом Федеральної резервної системи. Банки в Європі попередили, що розкол у нормативно-правовому середовищі ризикує поставити їх у невигідне конкурентне становище порівняно з американськими колегами.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Передзамовлення нового номеру Forbes Ukraine. Купуйте зараз за 209 грн замість 279 грн

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні