Фото: Катерина Москалюк
Категорія
Новини
Дата

Євген Клопотенко отримає у США $200 000 за книгу рецептів. Це рекордний гонорар для іноземного шефа у Америці

Фото: Катерина Москалюк

Американське видавництво опублікує книгу з рецептами українського шеф-кухаря Євгена Клопотенка. Ресторатор отримає $200 000, розповіла бізнес-партнерка Клопотенка Олександра Фідкевич виданню AIN.Business.

Головні матеріали Forbes Ukraine. Раз на тиждень на вашій пошті.

Ключові факти

  • $200 000 – найбільший гонорар в історії США як для шефа, який не є американцем. Попередній рекорд на 30% менший – близько $140 000. 
  • Деталі про книгу, назву зокрема, поки не розголошують. Її вихід планується на весну 2023 року, поділилась Фідкевич із Forbes.
  • До друку книгу підготували за два місяці, хоча зазвичай над такими проєктами працюють понад рік. 

Контекст

За останні чотири роки команда підготувала 5 книг загальним тиражем близько 43 000 примірників. Першу книгу, де зібрані 70 найпопулярніших рецептів з сайту, перевидають уже всьоме. 

Книга «Зваблення їжею з українським смаком» перетворилась на продукт, що допомагає Клопотенку в міжнародній експансії. У 2021 році видання переклали англійською, німецькою воно вже вийшло восени 2022-го, у січні має вийти польська версія, згодом – іспанська.   

Шеф-кухар Євген Клопотенко – співзасновник ресторану «Сто років тому вперед», бісто «Інші» у Львові та стріт-фуду «Інші. Парк». Ресторатор постійно займається популяризацією української кухні. Зокрема, він ініціював включення борщу до списку нематеріальної спадщини ЮНЕСКО.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні