Фото: Катерина Москалюк
Категорія
Новини
Дата

Євген Клопотенко отримає у США $200 000 за книгу рецептів. Це рекордний гонорар для іноземного шефа у Америці

Фото: Катерина Москалюк

Американське видавництво опублікує книгу з рецептами українського шеф-кухаря Євгена Клопотенка. Ресторатор отримає $200 000, розповіла бізнес-партнерка Клопотенка Олександра Фідкевич виданню AIN.Business.

Forbes Україна випустив новий номер друкованого журналу. В ньому майже два десятки ексклюзивних матеріалів. Придбати журнал з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • $200 000 – найбільший гонорар в історії США як для шефа, який не є американцем. Попередній рекорд на 30% менший – близько $140 000. 
  • Деталі про книгу, назву зокрема, поки не розголошують. Її вихід планується на весну 2023 року, поділилась Фідкевич із Forbes.
  • До друку книгу підготували за два місяці, хоча зазвичай над такими проєктами працюють понад рік. 

Контекст

За останні чотири роки команда підготувала 5 книг загальним тиражем близько 43 000 примірників. Першу книгу, де зібрані 70 найпопулярніших рецептів з сайту, перевидають уже всьоме. 

Книга «Зваблення їжею з українським смаком» перетворилась на продукт, що допомагає Клопотенку в міжнародній експансії. У 2021 році видання переклали англійською, німецькою воно вже вийшло восени 2022-го, у січні має вийти польська версія, згодом – іспанська.   

Шеф-кухар Євген Клопотенко – співзасновник ресторану «Сто років тому вперед», бісто «Інші» у Львові та стріт-фуду «Інші. Парк». Ресторатор постійно займається популяризацією української кухні. Зокрема, він ініціював включення борщу до списку нематеріальної спадщини ЮНЕСКО.

Матеріали по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий випуск Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні